Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Td valaki olyan példát mondani...

Td valaki olyan példát mondani bárhol a világon, hogy metróvonalat összekötöttek elővárosi vasúttal?

Figyelt kérdés
Nem tramtrainre gondolok, hanem olyasmire, mint a 2-es metró és gödöllői hév összekötése.

2019. ápr. 24. 16:21
 1/7 A kérdező kommentje:

A 2-es metró és gödöllői hév összekötése kapcsán egy facebook komment: "Új infra új jármű a régiből semmi sem marad. A kérdés így nem releváns".

De ettől még érdekel a kérdésre a válasz.

2019. ápr. 24. 16:22
 2/7 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, sem az infra, sem a járműpark nem lesz teljesen új. A jelenlegi metró szakasz nemrég lett felújítva, az marad, csak meghosszabbítják a metró jellegű üzemet. Az Alstom szerelvények is maradnak (a meghosszabbított) metró jellegű üzem kiszolgálására, a felsővezetékes (HÉV) üzembe is kijáró szerelvények lesznek vadi újak, amik metró rendszerben és felsővezetékről is tudnak majd menni.
2019. ápr. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, még nem tudok semmit:


[link]

2019. ápr. 24. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát Bécsben ugyan nincs összekötve hivatalosan kettő, de az ottani "hév"-ek sokkal jobban integrálva vannak a tömegközlekedési hálózatba.

Ha jól tudom, akkor Belgrád is akar metrót, de inkább ott valami hév szerűt kaptak az emberek.

2019. ápr. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Összekötés akkor lenne ez, ha az Örsön kereszteződés felett vagy alatt építenének egy vágányt a meglévő metró és HÉV közé és kész. Ennek nem lenne sok értelme. Itt valójában a metró meghosszabbításáról lenne szó a jelenlegi HÉV nyomvonalán. Nem hinném, hogy a jelenlegi HÉV vágányokat meg akarnák tartani, az állomások áthelyezése is tervben van, tehát gyakorlatilag új vonalat építenének a régi helyén. Annyi, hogy valószínűleg Rákosfalván túl más jellegű lenne a vonal, ritkább menetrend és mondjuk lennének szintbeli kereszteződések.
2019. ápr. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja és harmadik sínes rendszernél is lehet szintbeli kereszteződést kialakítani, lásd Berlin S-Bahn: [link]
2019. ápr. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

#3: az állítólag fake news, eszerint:

[link]

2019. ápr. 25. 09:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!