Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Magyarországon mi a legérdekes...

Magyarországon mi a legérdekesebb nevű IC vonat neve? Miért?

Figyelt kérdés

2019. ápr. 25. 20:33
 1/5 anonim ***** válasza:
58%
Nekem a szponzorált és intézményi nevek, a PTE, Sopron Bank, Soproni Közgáz és Volt Fesztivál IC-k a legérdesebbek. De tök jó beleszaladni egy egész napos országos esőbe a Napfény IC fedélzetén, felbontani egy sört az Ivo Andricon vagy mondjuk élvezni a viszonylag sok szabad hely nyújtotta relatív kényelmet a Televonaton.
2019. ápr. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
77%

Nekem az tetszik, amikor abban az országrészben lévő földrajzi nevekről nevezik el, amerre megy az IC. Például Észak-Magyarország felé a Szinva, Borsod, Abaúj, Zemplén, Avas, Tokaj, Hámor, Hernád, Sajó, Lillafüred. Ezektől már érzem, hogy közeledünk hazafelé <3

A szegedi vonalon tetszik még a Napfény, azt hiszem, a MÁV ezzel el is döntötte, Szeged vagy Debrecen a napfény városa, mert ez a kettő szereti ezt a jelzőt használni :D

2019. ápr. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
69%
Amit nagyon sajnálok, az az Isis Intercity neve volt, amit azért változtattak meg, mert a sok barom így emlegette az iszlám államot, a sok félműveltnek meg nem volt róla fogalma, hogy ez egy egyiptomi istennő neve és hogy mi köze van Szombathelyhez. Az új név (Iseum) is jó, de nem kellett volna hagyni, hogy a régit kisajátítsák egy terrorszervezet számára. (egyiptológushallgatóként és Vas megyei származásúként különösen fáj.)
2019. ápr. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat.
2019. ápr. 25. 21:18
 5/5 anonim ***** válasza:
63%

Nekem most a Tulipán ic 1568

Azért, mert IC+kocsikból áll, szebb mint bármely eurocity valaha.

2019. ápr. 26. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!