Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » MÁV bérletet lehet venni...

MÁV bérletet lehet venni telefonra?

Figyelt kérdés

Egy hete lejárt a bérletem, de egyszerűen nem tudok újat venni, mert már egy hete minden nap hosszú-hosszú sorok kígyóznak az automatáknál a pályaudvaron, és lekésném a vonatom, ha oda beállnék... szóval jegyet veszek telefonon online, kényelmes, csak sokkal drágább így utazni számomra, szóval szeretnék már nagyon egy bérletet.

Azt viszont én nem találtam, hogy lehetne venni az applikációban. Én siklottam át felette, vagy tényleg nem lehet bérletet vásárolni mobilra? (És ha nem, miért nem? Ha a jegy működik, ez miért ne működne?)


2019. máj. 6. 08:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem lehet. Online lehet úgy, hogy kiad egy kódot amit beütsz az automatába és kiadja. Viszont a nagy pályaudvarokon (pl Nyugati) vannak kék színű e-jegy automaták, amik semmi másra nem jók, csak az ilyen jegyeket, bérleteket kinyomtatni. Ezek előtt nincs sor.
2019. máj. 6. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hű, ez jól hangzik, pont a Nyugatiról van szó! Nem tudom, az utóbbi két hétben mi történt ott, folyamatosan tömeg van, még reggelente is, pedig régen reggel alig voltak az automatáknál. :(

Köszönöm!!

2019. máj. 6. 08:52
 3/6 anonim ***** válasza:
63%
Felújítás miatt le van zárva a Keleti, a vonatok át vannak irányítva a Nyugatiba, Kelenföldre és a KöKibe. Ezért van tömeg. Elvirának meg kell adni a kiinduló és a célállomást, ez lesz a bérleteden lévő két állomás, az utazás dátuma pedig a bérlet kezdőnapja. Válassz egy random vonatot ami a kívánt viszonylaton közlekedik, majd nyomj mellette a jegyvásárlás gombra. Ott jelentkezz be, elvileg működik az a regisztráció amivel az appba is belépsz. A jegy típusát állítsd át "csak bérlet" állásba, innentől tudni fogod, hogy mit kell csinálni. A folyamat végén kiad egy kódot, azt kell a kék színű automata érintőkijelzőjén beütni, majd enter gomb. A gépek a mozgólépcső melletti sárga normál jegyautomatákkal szemben vannak és alapból reklám fut a képernyőn.
2019. máj. 6. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
83%
#3: "Felújítás miatt le van zárva a Keleti, a vonatok át vannak irányítva a Nyugatiba, Kelenföldre és a KöKibe. Ezért van tömeg." - A Keleti május 13-tól 26-ig lesz zárva: [link]
2019. máj. 6. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
#4 köszi a helyesbítést. Akkor viszont vedd meg a bérletet mielőbb, mert még nagyobb káosz lesz ott.
2019. máj. 6. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Ennél nagyobb? :D

Köszönöm a válaszokat!

2019. máj. 6. 09:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!