Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Viking Sygin és Hableány...

Viking Sygin és Hableány útvonala MarineTrafficon. Szerintetek ki kanyarodott a másik elé?

Figyelt kérdés

Én úgy látom, hogy a sétahajó akart kanyarodni a Budapest Duna Corsó sétahajó útvonalt követve.


[url= [link]

[url= [link]



2019. jún. 3. 11:25
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, itt egy kérdés az, hogy ki változtatott iranyt. Egy másik kérdés viszont az, hogy az előzésre vonatkozó szabályokat mindkét fél maradéktalanul betartotta-e. A jelenleg a médiában leggyakrabban ismertetett verzió szerint a Hableány haladt elöl és nem egyezett bele az előzésbe, már ha egyáltalán értesítve lett róla.
2019. jún. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Köszi, mindenkinek ment a zöld.
2019. jún. 3. 15:09
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Mindig az elől haladónak van elsőbbbsége a hajózásban.


Ha a viking meg akarja előzni vagy csak mellé akar menni vagy bármit akar csinálni a közelében akkor rádión értesítenie kell az előtte haladót.


Na a hírek szerint egyáltalán nem létesített vele kapcsolatot.


(Lehet hülye vagyok de én nem engednék ekkora dögöket pestre abba a nagy hajóforgalomba... 135 méter hosszú, 5000 tonna... lezúz az bármit gond nélkül és nem 20 méteren áll meg!)

2019. jún. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

"A Viking az utolós percig egy másik ív alatt akart átmenni és a legutolsó pillanatban célozta be azt az átjárót ahol a Hableány is áthaladt:"


Ez hülyeség. A szállodahajó biztonságosan át sem férne a többi hídnyílásban.


Keress vissza korábbi, gyorsított felvételeket is akár erről a kameráról. Minden hajó ilyen ívet ír le, ez a Duna kanyarulata és a sziget miatt kettéváló hajózóút miatt van így.

2019. jún. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

"135 méter hosszú, 5000 tonna... lezúz az bármit gond nélkül és nem 20 méteren áll meg!"


"Csak" 1000 tonna, nem 5000. És de, ha kell akkor pillanatok alatt megáll, főleg hegymenetben. Ez a hajó is, miután észlelte a balesett (és valószínűleg ez nem a baleset pillanatában történt meg) 60-80m alatt megállt. És bitang sebességgel ment.


Nem azzal van a baj, hogy ezek is közlekednek, hanem hogy éjszakai sétahajózásokat tesznek és forgolódnak velük.

2019. jún. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
47%
Azt miért nem kérdezi meg senki, hogy a Hableány mi a francért futott ki zuhogó esőben sétaútra?
2019. jún. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
71%

"Azt miért nem kérdezi meg senki, hogy a Hableány mi a francért futott ki zuhogó esőben sétaútra?"

Miért, esőben már nem is szép a kivilágított Budapest? :-)

Ugyanezt a kérdést miért nem írod a Vikinggel kapcsolatban?

2019. jún. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

13#


Nem azzal van a baj, hogy azok a "dögök" ott vannak, hanem, szerintem, mint abszolút laikus, a szabályozással. Valahogy úgy kéne megoldani, hogy egyrészt kicsit lejjebb vinni a nagyhajókat, mert azért az, hogy akár 3 ilyen hajó is egymás mellett köt ki, az azért nonszensz, valamint szerintem kisebb lehet a baleset veszélye, ha például "kis" sétahajók 08:00-20:00 között közlekedhetnek csak és kizárólag, valamint a "nagy" szállodahajók(és akár uszályok) csak és kizárólag 20:00 és 08:00 között. Nappal szvsz nincs értelme a szállodahajókázásnak, mert nappal lehet várost nézni, tessék kikötni és aki akar, az maradjon a hajón, aki meg nem, az meg nézzen körbe a városban, ellenben "kis" hajónak sincs sok értelme éjjel menni, persze, Budapest éjjel is gyönyörű, ezért akár hétvégén ki lehet tolni az időt vagy akármi. De ez persze csak az én hozzá nem értő véleményem.

2019. jún. 4. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

15: én több helyen is 5000 tonnát olvastam pedig :)


[link]

2019. jún. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!