Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mennyibe kerül egy teljes árú...

Mennyibe kerül egy teljes árú máv havi bérlet?

Figyelt kérdés
Ha 45km ez a vasútvonal.
2019. jún. 22. 20:14
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
De kérdező, a munkaltatod pontosan ismeri (ismeri?) a munka törvènykönyvében foglaltakat. Ez nem opcionális, hogy most akkor van kedve-e fizetni az ingázásodat vagy sem. És nem tudom, milyen régió melyik ágazatàban dolgozol, de itt Közép-Magyarországon nagy luxus azt mondani egy melósnak, hogy nem adjuk meg, ami jàrna, mert igen hamar más helyet talál.
2019. jún. 23. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

"Szimplán, nekem ez meglepő, hogy odaálljak ezzel, hogy még ennyit kérek tőlük bérletre. Vagy inkább meg érdeklődöm előtte vagy nem tudom."

Neked meglepő, mert most estél ki az iskolapadból. Egyébként dolgozó emberek milliói viszik minden hónap végén a kis bérletüket a munkahelyükre, aminek a minimum 86%-át szépen kifizetik nekik.


"Vonattal számomra nem nagy táv az a bő 30 perc, azután, hogy kisebb koromban sokszorosát kellett le utaznom hajnalok hajnalán."

Oké, de eddig gyerek voltál, nem volt saját jövedelmed, így nem te fizetted az utazásod nagy részét, hanem az állam. Most hogy felnőtt lettél, magadnak kell fizetned. Az állam annyiban segít, hogy kötelezi a munkáltatódat, hogy térítse a munkába járásod egy részét.

2019. jún. 23. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Valamiből ki kell gazdálkodni a MÁV vezetőségének a luxusvillát meg a BMW-t. Egyébként ha ketten összefogtok, már olcsóbb az autó, nem mellesleg megbízhatóbb és gyorsabb is.
2019. jún. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

* [De kérdező, a munkaltatod pontosan ismeri (ismeri?) a munka törvènykönyvében foglaltakat.] A 2019-06-23 06:02-kor megjelent # 11-es válaszból.

A munkába járás költségtérítésével kapcsolatban nem az kérdéses, hogy a munkáltató ismeri-e a Munka Törvénykönyvébe foglaltakat. A hatályos, 2012. január 6-án a Magyar Közlönyben kihirdetett és 2012. július 1-én hatályba lépett Munka Törvénykönyve (2012. évi I. törvény a munka törvénykönyvéről) semmit sem tartalmaz a munkába járás költségtérítésével kapcsolatban; arra hiába hivatkozol, és hiába hivatkozna a kérdező is. Ezt a munkába járással kapcsolatos utazási költségtérítésről szóló 39/2010. (II. 26.) Korm. rendelet tartalmazza. A kormányrendelet 3. § (2) bekezdése: „A munkáltató által fizetett napi munkába járással kapcsolatos költségtérítés a bérlettel vagy menetjeggyel való elszámolás ellenében azok árának legalább 86%-a.”.

A rendelet hatályos teljes szövege elolvasható, például,

itt: [link] , vagy

itt: [link]


* [Diákkal meg kb 4.000 ft. Ha munka előtt beiratkozom esti gimibe, ott azonnal kapok diákot? Vagy hogy van ez?] A 2019-06-22-én 22:02-kor megjelent kérdezői kommentből.

Ez úgy van, hogy esti tagozatos tanuló és hallgató nem jogosult kedvezményes bérletvásárlásra, sem helyközire, sem helyire. Egyetlen utazási kedvezmény illeti meg: a lakóhely és az oktatási intézmény között megváltható 50%-os kedvezményű helyközi menetjegy.

Lásd: 85/2007. (IV. 25.) Korm. rendelet a közforgalmú személyszállítási utazási kedvezményekről 3. § (1) bb) és bd), valamint 1. melléklet 20. pont.

A rendelet hatályos teljes szövege elolvasható, például,

itt: [link] , vagy

itt: [link]

2019. jún. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Bocsánatot kérek! Nagyon felületes voltam, valamiért levelező tagozatosra gondoltam, arról írtam.

Esti tagozatos tanuló, hallgató ugyanazokra az utazási kedvezményekre jogosult, mint a nappali tagozatos:

• a lakóhelye, vagy tartózkodási helye és az oktatási intézmény helye között 90%-os kedvezményű helyközi bérlet váltására,

• ugyanilyen kedvezményű helyközi bérletet válthat a lakóhelye, vagy tartózkodási helye és a gyakorlati oktatás helye között,

• bármely településen válthat kedvezményes helyi tanulóbérletet (akárhány településen, egyidejűleg is),

• és bármely viszonylatban korlátlan számban válthat 50%-os kedvezményű helyközi menetjegyet.

Újra, bocsánatot kérek!

2019. jún. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Értek mindent, és köszönöm, csak újdonság volt ez az egész számomra. Egyébként ugyan ott szeretnék majd esti gimibe járni, ahol dolgoznék is, vagyis egy városban lenne mind kettő.
2019. jún. 23. 13:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!