Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Szerintetek jogos az ilyen...

Szerintetek jogos az ilyen fajta BKV büntetés?

Figyelt kérdés

Volt nálam több jegy, több járművön utaztam.

Mindenhol "lyukasztottam", mint kiderült pecsételtem... Természetesen pont azon a járművön, ahol jött ellenőr egy már lepecsételtet pecsételtem újra (mert nagyon halvány volt, nem láttam).

Én önként előre mentem az ellenőr fele amikor megláttam, hogy jön, mivel abban a tudatban voltam hogy jó a jegyem. Viszont amikor kiderült, hogy 2* lett pecsételve, akkor nem engette, hogy egy másik jó jegyet használjak, hanem megbüntetett.

Miért ilyen magas a pótdíj amúgy? Majdnem az eredeti ár 30*-osa, helyben fizetek, 8,000 ft.

De kártyát természetesen nem fogadnak el, így 13,000.


Ez tényleg az én felelőségem, hogy egy ilyen halvány, kopott jel kerül a kezelt jegyre?


Ja, és utólag vettem észre, hogy a "rossz" jegyet eltette.


Pedig lehet, ha bemutatom valahol, akkor belátják, hogy az eredeti pecsét (ami kb. 15 perces amúgy) alig látható és nem kell fizetnem...


2019. jún. 27. 14:21
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
80%
Nem volt érvényesített jegyed az útra, ezért jogosan büntettek meg.
2019. jún. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 A kérdező kommentje:
#1. De az miért nem egy létező dolog, hogy az előző jármű jegykezelő alkalmatossága nem működött megfelelően, ha egyszer ez megtörtént?
2019. jún. 27. 14:27
 3/39 anonim ***** válasza:
28%

A jutalékos rendszerben dolgozó senkiházi férgeken ne csodálkozz, ha már kicsit nyeregben érzik magukat, büntetnek.

Ez már nem a Kádár rendszer, amikor egy ejnye-bejnyével tovább engedtek, nincs semmi méltányosság, megértés, empátia.

Köcsögösködés meg megy 1000-rel.

Aki meg ezeknek tapsol, szintén egy utolsó tetű.

2019. jún. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
88%

jogos!

Régen a lyukasztókkal játszottak hasonlót. bedugtak egy papír csíkot, megnézték a mintát és előkapták a készletből a megfelelőt.

2019. jún. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
79%

A már használt jegyeket minek cipeled magaddal? Normál esetben azt ledobja az ember, ha leszállt a jármüröl és nem örizgeti.

Éppen ezért a TE felelöséged, ha már egyszer kezelt jegyet használsz fel újra.

2019. jún. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
96%
Nekem mindig van annyi eszem, hogy külön rakom a használt jegyeket, illetve ha leszállok akkor észben tartom, hogy kidobjam amelyik már nem kell. Az meg külön vicces, hogy te magad céloztad meg az ellenőrt boldogan lobogtatva a jegyet. Egyébként ha bemész a BKK ügyfélszolgálatra és előadod a panaszod lehet, hogy figyelembe veszik.
2019. jún. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
97%
Ja most nézem, hogy elvette a másik jegyet, az ciki.
2019. jún. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 A kérdező kommentje:

Mert nem akartam szemetelni... Éppen átszáltam és összekvertem utána.


Ha a jegy lehet érvénytelen olyan dolgok miatt, hogy piszkos vagy elázott, akkor egy jegypecsételő autómata által nem megfelelő jelzéssel el látott jegy miatt nehogy már bübtessenek!

Ez a lyukasztós dolog meg baromság, mert van 1000 dolog amivel jelezhetnék egy jegy szavatosságát, például dátummal.

De ha nem, akkor sem érv ez amellett, hogy rosszul lepecsételés miatt büntessék meg az utast.


Minek létezik egyáltalán ellenőr, hogyha az elsőajtós buszok sokkal megbízhatóbbak?

2019. jún. 27. 14:50
 9/39 A kérdező kommentje:

Már eleve felháboritó, hogy 350 forinttal meglop a társaság, mert kvázi elrontják a jegyem. Aztán még meg is büntetnek a saját hibájukért minimum 8,000 forintra pluszban.


Az már a magánügyem, hogy hol tartom a jegyeket, semmi köze hozzá senkinek.

Tarthatom együtt a lyukasztottat, pecsételtet és a frissen vásároltat, nem lehet rám fogni, hogy összekeverném Őket, ha megfelelően lennének kezelve a kezeltek.

Nincs olyan szabály, hogy nem tarthatom együtt a kettőt, vagy hármat...

Nem feltételezheti senki, hogy összekverném a kezelteket a nem kezeltekkel, ez magánügyem.

2019. jún. 27. 14:57
 10/39 anonim válasza:
36%
Szomoru, hogy igy allt hozza az ellenör. Nem ertem, miert a becsületes embereken kell peldat statualni... Most mar mindegy, mert elvitte a jegyet, tehat azzal mar nem tudsz bizonyitani semmit. Viszont, ha mast nem azt megtanultad, hogy jobb, ha nem varsz empatiat ilyen esetben...
2019. jún. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!