Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érdemes harmadszor is nekifutn...

Érdemes harmadszor is nekifutni az orvosoknak?

Figyelt kérdés

Első évben a kémián szívtam meg, 5 ponttal csúsztam le, most 3-mal.


Annyira... Kész vagyok. Ráadásul évvesztés, iskola váltás miatt, OKJ, jövőre 23 leszek már.


Tervem az: megnézem hogy tetszik az a szak ahova járok, mellette gyorsan csinálok plusz egy emeletet így három emeltem lesz, így teljesíteni a többletpontot, emellett lerakok egy nyelvvizsgát.


2019. júl. 25. 07:37
 1/9 anonim ***** válasza:
14%
Mire jelentkeztel? pl gyogyszeresznek en siman elmennek a helyedben, jol sejtem 420-430 pontod van kb.
2019. júl. 25. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem még mindig érdemes nekifutni, ha ez az álmod, viszont a pontokkal bajban leszel.


Jövő évtől kötelező lesz 1 emelt + 1 nyelvvizsga minden alap- és osztatlan szakra. Orvosira is.


Nagy valószínűséggel az orvosin a kötelező emelt(mind ahogyan eddig is) a biosz lesz, amiért nem fog járni az 50 pont.

Emellé kell kémia emelt VAGY fizika emelt.

Ezért a másik emeltért már fog járni az 50 pont.

3. emeltet akárhogyan csinálsz, nem számolnak +50 pontot érte, ugyanis csak a felvételi tantárgyakból szerezhetők meg, ha emeltszintűek, ugye.


Javaslom, hogy inkább egy felsőfokút csinálj, amiért jár a 40 pont.

Ám ezért is csak akkor jár, ha már van egy B2-es nyelvvizsgád egy másik nyelvből, ami teljesíti a következő évi szigort.

2019. júl. 25. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%
Én nekifutok harmadjára de most már a mérnökit jelölöm meg elsönek és Bécsbe fogom megpróbálni még a felvételt és utolsónak hagyom a magyar egyetemeket
2019. júl. 25. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

de még idén megpróbálom a pótfelvételit ha meghirdetik


#3 voltam

2019. júl. 25. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Pótfelvételi csak a fizetős helyekért megy nem?
2019. júl. 25. 08:21
 6/9 A kérdező kommentje:
De nem úgy van, hogy tök mindegy hogy milyen emelt csak legyen egy emelt?
2019. júl. 25. 08:24
 7/9 anonim ***** válasza:
87%

Nem, úgy elég érdekes menete lenne a felvételi eljárásnak :D

Pl. nem lehet emelt magyarral meg emelt történelemmel mérnökire menni, mert egyszerűen nem számítjak, nincs értelme.

Hiába 2 emelt, akkor is csak bizonyos szakokon számolják ezt a két tantárgyat és hozzá a 100 pontot(még).

2019. júl. 25. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Csak azokra az erettsegikre kapod meg az 50 pluszt amely targyakat az adott szakon elfogadjak

Igen fizetosekre megy a potfelveteli de en mindenkepp arra akarok menni mert legalabb nem kell kotelezoen itthon maradni 10 evet vagy mennyit amitol falra maszok

2019. júl. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Tervem szerint egy másik szakot elkezdek... Nekifutok az orvosnak és ha felvesznek átmegyek oda ha nem maradok az elkezdett szakon... Viszont ha most elkezdek mást akkor minden megtakarított pénzem el fog szállni, kolit fizetni minden, es az orvosira semmin nem lesz ha esetleg felvesznek. Sajnos a szülői támogatás eléggé szerény
2019. júl. 25. 22:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!