Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Pszichológus vagy programozó?

Pszichológus vagy programozó?

Figyelt kérdés

A pszichológus ismerőseim 200 körül keresnek havonta és kezdenek kiégni már pár év után. A programozók meg jól vannak sokszor 3x ennyiért.


Elkezdtem a pszichológiát, mert nagyon érdekelt, jól is megy, de nem látom, hogy van-e értelme, van ebben jövő? Programozás is tetszik, az alapjait ismerem.


A kettő együtt sok lenne. Ha választani kellene, te melyiket választanád?



2019. júl. 26. 12:59
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
22%

Pszichológusként találkozol egy csomó dögös nőcivel, akik maguk alatt vannak, és alig várják, hogy berakd nekik.


Programozóként csak a Fortnite van, és soha nem lesz nőd, családod, és szűzen pusztulsz el.


Viccet félretéve, infó szakon kemény matek, fizika stb. is van. Ha tök jól megy a programozás, de ezek nem, akkor bukta.

2019. júl. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Nő vagyok és van párom. A felsorolt érvek nem motiválnak. A biztonság annál inkább.
2019. júl. 26. 13:07
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha akarsz munkát kapni akkor programozó. Ellenkező esetben pszichológus.
2019. júl. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Látom, te is ilyen jövőt látsz ebben! :(

Sajnos én is ettől félek.


Akkor is érdemes abba az irányba mennem, ha nem abból vagyok az erősebb? Nyilván meg tudom tanulni, nagy szorgalmam van és ha látom, hogy szükséges, pláne.

De kiemelkedően jó nem hiszem, hogy leszek benne. Esetleg valami gazdasági-üzleti vonal IT-ban? Ahol max. statisztika kell és mégis emberek közötti munka, nem annyira matek?

2019. júl. 26. 13:56
 5/20 anonim ***** válasza:
29%

A pszichológia a jövő egyik sztárszakmája. A legmenőbb tanácsadó cégek éppen úgy vadásznak a pszichológusokra, mint a tech cégek. Termékfejlesztésen, humán-gép interakción, UX-en, stratégián stb. dolgoznak.


... és akkor még nem beszéltünk a jelen/jövő sztárszakmájáról, a mesterséges intelligencia, gépi tanulásról, amely a pszichológia, matek és computer science közös területe.


Kérdező maradj szépen a pszichológián és végezd el minimum mesterszakig de inkább szerezz egy kognitív pszichológia PhD-t. Keress machine learning kurzusokat a Udacity-n, Udemy-n, Courserán, edX-en (kezdd Andrew Ng machine learning kurzusávak a Courserán). Képezd pengévé magad R-ben, Pythonban és Juliában.


Nem érdemes tucatkódernek menned, használd ki, hogy pszichológus vagy! Esetleg vegyél fel mellé egy gazdasági informatikát vagy matek szakot.

2019. júl. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

"A legmenőbb tanácsadó cégek éppen úgy vadásznak a pszichológusokra, mint a tech cégek."


Mutatnál erre konkrét példát?

2019. júl. 26. 14:01
 7/20 anonim ***** válasza:
29%
Ui: keress rá arra, hogy Survey statisztika mesterszak. Ilyet is tolhatsz a viselkedéselemző bsc-re. De én elvinném pszicho phd-ig a helyedben, és mellétolnék mindenféle kurzusokat. Eleve a data science-t céloznám be.
2019. júl. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Ilyesmiről még nem hallottam. Miért nem megy el ebbe az irányba a sok minimálbér közeli pszichológus ismerősöm? Miért nem hallani ezekről a határterületekről semmit egyetemen?
2019. júl. 26. 14:05
 9/20 A kérdező kommentje:

De miért pontozzák le ennyire a válaszaidat? Szerintem hasznos, legalábbis eddig a leghasznosabb, amit kaptam.

Nem értem.

2019. júl. 26. 14:09
 10/20 anonim ***** válasza:
18%

Mert le vannak maradva a magyar egyetemek, de iszonyúan. Közben a KPMG, Accenture stb. meg vadásznak a pszichológusokra.


Én Európa egyik legnagyobb technológiai cégénél vagyok stratéga. Többek között a trendkutató csapattal is együtt dolgozom. Hidd el nekem, hogy nagyon jó szak a pszichológia, csak nyitott szemmel kell járni a világban.


A tucatkóderek alulfizetettek, a munka végtelenül szürke és unalmas, a karrier meg nem ad biztonságot a látszat ellenére sem. Csak nagyon jónak érdemes lenni. Kérdező Te miben tudnál _nagyon_ jó lenni: programozásból, vagy pszichológiából?

2019. júl. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!