Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Pszichológus vagy programozó?

Pszichológus vagy programozó?

Figyelt kérdés

A pszichológus ismerőseim 200 körül keresnek havonta és kezdenek kiégni már pár év után. A programozók meg jól vannak sokszor 3x ennyiért.


Elkezdtem a pszichológiát, mert nagyon érdekelt, jól is megy, de nem látom, hogy van-e értelme, van ebben jövő? Programozás is tetszik, az alapjait ismerem.


A kettő együtt sok lenne. Ha választani kellene, te melyiket választanád?



2019. júl. 26. 12:59
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
87%

Az 5-ös valami alternatív valóságban él, vagy megsütötte a nap.

Annyit tudok, hogy az első - másodéves programozókat úgy próbálják munkára befogni a cégek mintha nem lenne holnap. Tudom, mert a műegyetemre járok. Állásbörzén nem tudok elmenni úgy egy stand mellett hogy ne győzködnének 10 percig hogy menjek dolgozni. Mondjuk én villanyos vagyok de az infósokkal is ugyan ez van, vagy még jobban. Az, hogy jó tanuló vagy-e senkit nem érdekel, örülnek ha találnak embert.

Pszichológusokkal nincs tapasztalatom, de sokszor hallom a panaszkodást hogy nem találnak munkát, vagy csak minimálbérért.

2019. júl. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
30%

Azért pontoznak le, mert ez egy ilyen topik. :D Ne foglalkozz vele. A lényegre koncentrálj.


Data Science, AI, machine learning engineer – ezek a jövő sztárszakmái. A pszichológia diploma _nagyon_ sokat ér, csak rá kell tanulnod. A legjobb a Statisztika major, csak ilyen itthon azt hiszem nincs; de jó még a programtervező informatikus, sőt még a gazdasági informatika is. A matek szak is tökéletes.

2019. júl. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

A programozás nekem max. jó játék. Elvagyok vele, ismerek egy kis Java-t, Pythont, alap számítások vagy akár egy kisebb játék elmegy benne. De annyira nem érdekel, hogy egész nap ezt csináljam, az meg, hogy a meghirdetett Java-s állásoknál azt látom, hogy banki rendszereket fejlesztenek, és ügyfélkezelőket meg ilyesmi, hát unalom a köbön.


Pszichológia érdekel, erőlködés nélkül is majdnem kitűnő vagyok benne, és megfogtál, mert a kognitív vonal különösen az érdeklődésem középpontja, imádom az agyi folyamatokat, a viselkedés, látás, tanulás stb. A matek jól ment pszichón, ötös voltam belőle, bár ez nem az az infó karokon megszokott matek, inkább csak statisztika. De szívesebben foglalkoznék ezzel, de kongnitív pszichológiával kapcsolatos állást végképp nem találtam sehol, mindenhol csak az iskolapszichológus, esetleg cégeknél a munkapszichológia, aztán annyi. Klinikaira nem vágyom.

2019. júl. 26. 14:15
 14/20 anonim ***** válasza:
80%
PhD-t megszerezni legalább 7-8 év. Pszichológiából nem tudom hány félév a doktori képzés, a bsc 6 + msc 4, és még akkor se biztos hogy lesz normális béred. Informatikusként bsc-vel 300+ nettó kezdőt kapsz pesten.
2019. júl. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Most fejezem be az alapképzést.
2019. júl. 26. 14:18
 16/20 anonim ***** válasza:
83%

"Data Science, AI, machine learning engineer – ezek a jövő sztárszakmái."

Teljesen egyetértek. De nem pszichológusok fogják az algoritmuskat kitalálni hozzá, hanem matematikusok és informatikusok. A pszichológiának ezekhez mi köze van? Az iparban nem lélekkel rendelkező robotokat akarnak építeni, azt max. kutatási célokból egyetemeken.

2019. júl. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
18%

De az emberi viselkedés kutatás stb. pszichológus-szociológus terület, és még egyszer: ezek a szakemberek dolgoznak a termékfejlesztéseken, UX fejlesztésen stb.


Steve Jobs se informatikus volt, mégis felépítette a világ egyik legnagyobb tech cégét.

2019. júl. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
76%
Hat figyelj fejezd be mindenkepp ha csak pár feleved van. Az fix, hogy programozokent alomfizetesed lehet ha erdekel,de ez tényleg egy eletforma. Egy idő után viszont belefasulsz ha csak a penz miatt csinalod, otthon is rengeteg idot kell forditanod a munkára hogy valoban jo legyel belole. Pszichologus ismerosunktol is hallottam,hogy nem lehet jol keresni ezzel a szakkal...sokan egyetemeken tartanak orakat hogy kiegeszitsek a fizetesuket.
2019. júl. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Szerintem nem a pénznek kéne számitania.

Az igazi programozok azért lesznek azok mert imadják a munkájukat és a programozást.Én 10 éves koromtól rajongok a reál tárgyakért és elszomorít ,hogy valaki csak pénzért tanulja peddig olyan gyönyörű szakmák.

Amugy mindkét szakot leteheted ha akorod végülis csak egyszer élünk.

2019. júl. 29. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Attól függ,mihez van tehetséged és mi érdekel jobban. Én informatikával foglalkozom es tanultam programozást de a hátam közepére sem kívánom. Nem mindnekinek van hozzá érzéke, türelme. Tervnek jól hangzik, lehet is vele keresni rendesen, munka is van ezer. De, ha nem köt le ,nem szereted soha nem lesz jó választás számodra. Próbáld ki magad benne szabadúszóként, hogy bírod -e ezz a szintű monotonitast. A válasz, szubjektív,nnem dönthetünk helyetted, de ami engem illet a programozást választanám a kettő közül, bármennyire is utálom én nem hallgatnám 0-24 be munkaidőben mások problémáját,mert van sajatom es belerokkannék lelkileg. De ismerek olyat, aki fiatal, bírja, gazdag belőle es szereti.Mindenki más.
2019. aug. 9. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!