Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy jó programozó...

Mit tegyek, hogy jó programozó legyek?

Figyelt kérdés

Jelenleg egyetemre járok mernokinfo szakra,ugyanakkor sajnos én is tapasztalom ,hogy igazából az egyetem csak az alapokat adja meg és nem tanit meg normálisan programozni. Terveztem volna elmenni programozó gyakornoknak ,hogy mire vége van az egyetemnek addigra egy jó fejlesztő legyek ,viszont ahol járok egyetemre (Szeged) ,sajnos semmi lehetőség nincs jelenleg.


Őszintén szólva minél kevesebb idő van az egyetem végéig annál jobban stresszelek ,mert kevesebb időm van tapasztalatot szerezni,hogy aztán kelljek is valahová. Tehát arra lennék kíváncsi,hogy ha a fentebb felsorolt alternatívák nem elérhetőek ,akkor milyen lehetőségeim vannak ,hogy érdemben tudjak fejlődni?



2019. máj. 29. 08:43
 1/7 anonim ***** válasza:
10%
Tele van a net futo hobbiprojetkkel, vagy csinalj sajatot. Ez igy csak egy nagy kifogas, hogy nincs lehetoseg.
2019. máj. 29. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
8%

Őszintén szólva eddig sem nagyon voltam elájulva a szegedi képzés minőségétől, de azért azt sose gondoltam volna, hogy egy google keresés is ekkora megterhelést jelent a helyi nebulóknak.

Első blikkre cc 10-20 neked releváns állást googliztam ki.

És ha már itt tartunk, szegeden ott az evosoft, akiket ugyan én nem tartok sokra, de gyakornoki programra teljesen jók.

2019. máj. 29. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Udemy, Khan Academy, ezek nagyon jó site-ok.
2019. máj. 29. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
bocsánat, pontosítok, a gyakorláshoz/tanuláshoz jók.
2019. máj. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Semmi lehetőség nincs? Ez fura. Bármelyik állásbörzén végigmegyek a TIK-ben, nagyjából minden második pultnál informatikust/programozót keresnek, nagy részüknél a papír sem számít, csak érts egy kicsit hozzá. Amúgy a fentebb említett Evosofton kívül itt van Szegeden az IT Services és az EPAM is, hogy a kisebbeket ne is említsem.
2019. máj. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát ezt én sem tudom elképzelni, mert kb úgy vadásznak a jó (!!) mérnökinfósokra...:D Szerintem örömmel tanítanak be diákként csak azért hogy náluk maradj később. Egyébként ilyen alapszakon programozni nem a suliban tanulsz meg,hanem otthon önszorgalomból illetve a munkahelyen. Ez szinte minden mérnökképzésre igaz, szóval helyedben beadnám mindenhova az önéletrajzom aztán úgyis visszaszólnak valahonnan. Diákként tök szivesen foglalkoztatnak, mert alig kell fizetniük ráadásul csomó mindent megtanulsz ott. Az a baj,hogy nagyon sok energiát igényel az,hogy valóban jó legyél ebbe a szakmába. Add be olyan helyre is ahol nem keresnek, mert ilyen havi 70-80 ezerért simán felvesznek akkor is diákként. Nem veszíthetsz vele semmit :D


Most az előbb beírtam Szeged és környékére, kb 20 találat volt rá, külön gyakornokot is keresnek. Nem tudom mit néztél :D

2019. máj. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
+ diákként pénzt is kap utánad a vállalat, szóval ezért is foglalkoztatnak szívesen
2019. máj. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!