Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek visszavonja a...

Szerintetek visszavonja a kormány a 2020-as új felsőoktatási törvényt?

Figyelt kérdés
Nos azt biztos mindenki tudja, hogy 2020-tól nyelvvizsga, meg emelt érettségi kell a felvételihez. Én csak azt nem értem, hogy rengeteg kérdésre miért csak nyomásra hajlandóak válaszolni, s miért változik szinte naponta a jogszabály, illetve a hatályba lépés időpontja. S persze nagyon sok hír sincs ezzel kapcsolatban, nem foglalkozik vele a média, stb. Nektek mi a véleményetek erről?
2019. júl. 26. 14:54
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
S az is érdekes, hogy 2020. január 1-től hatályos (423/2012. (XII. 29.) Korm. rendelet) a törvény, közben az njt-n, ami elvileg meg 02.15-től.
2019. júl. 26. 14:59
 2/17 A kérdező kommentje:
ami elvileg a leghivatalosabb, lemaradt az előző mondatból.
2019. júl. 26. 15:05
 3/17 anonim ***** válasza:
25%

Azt, hogy a "média" (gondolom a tv-re és nagy hírportálokra gondolsz) mivel foglalkoznak, azt is ők döntik el, csak hogy ne legyenek illúzióid.


És nem, szerintem nem fogják visszavonni.

Nem akarnak ennyi diplomást, mert nincs aki takarítson, meg szereljen. Aki meg sokat tanul, sokat akar, és elmegy oda, ahol meg is fizetik. A céljuk a nagy tömeg bután és helyben tartása.

2019. júl. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Igen, kisebb hírportálok foglalkoznak vele.
2019. júl. 26. 15:11
 5/17 A kérdező kommentje:
Még azzal vagyok bizonytalanságban, hogy keresztfélévhez is kell-e már ez a 2 dolog, elvileg igen, mert ugye 2020, de a Közlönyben 02.15. szerepel, mint hatályba lépés időpontja.
2019. júl. 26. 15:14
 6/17 anonim ***** válasza:
80%

Azt te hol látod hogy a jogszabálytárban a trv februárban lep hatályba?

Nem fogják megvaltoztatni amugy, mert senkinek sem érdeke. Amugy meg nagyon jol teszik hogy szigorítanak, ideje volt mar.

2019. júl. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
2019. júl. 26. 15:20
 8/17 anonim ***** válasza:
74%

Remélem nem fogják visszavonni a 2020-as felsőoktatási törvényt! Persze a felvételizők nevében bízom benne, hogy szeptembertől pontosítanak és a rendszer anomáliáit kiküszöbölik.

A bemeneti követelményeket már rég meg kellett volna szigorítani. Az egy emelt és egy nyelvvizsga nem nagy kunszt. Ha rajtam múlna akkor két emeltet és egy nyelvvizsgát tennék kötelezővé.

Budapesten az összes elitgimnáziumban a diákok 80-90 százaléka már idén írt egy vagy kettő emeltet és van legalább egy nyelvvizsgája. Gondolom vidéken is a jobb sulikban ez a helyzet. Nem értem a média miért hőbörög ezen.

Én kevésbé jó suliba jártam, de nálunk már tizedikben szinte mindenki megcsinálta az angol előrehozott érettségit, majd tizenegyedikben az előrehozott emeltet. Sokan emellé az info emeltet is bevállalták. Nem volt egy sétagalopp de aki tanult annak sikerült.

2019. júl. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
83%

Egyetértek az előttem szoloval, aki arra nem képes hogy 12 ev alatt megtanuljon egy nyelvet közép szinten és 4 ev alatt egy tárgyat emelten, annak fölösleges egyetemre mennie, mert úgyis kibukik. Nem az kellene hogy legyen a cél hogy minel könnyebben lehessen diplomát szerezni, hanem vissza kell állítani a felsőoktatási intézmények tekintélyét. És ezt ott kell elkezdeni hogy a belépést szigorítják. Régen elismerés volt a diploma, ma meg mar sokan annak ellenére sem tudnak elhelyezkedni a túlképzés miatt.

Kérdező, meg mindig nem értem mi a gond, amit elküldték az egy kormányrendelet a Felvételi eljárásról, nem az NFTv. A korm rendelet siman lehet februártól hatályos, a törvény akkor is januártól lesz alkalmazandó.

2019. júl. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
70%

A régi rendszerben nem volt emelt. De volt központi felvételi. Az emeltet azért találták ki, hogy ezt kiváltsa. Így teljesen logikus.

A nyelvvizsga meg... A diplomához kötelező. És sok diploma bent ragadt a hiánya miatt. Így ez is logikus lépés.

2019. júl. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!