Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit szóltok ahhoz, hogy...

Mit szóltok ahhoz, hogy megint megemelik a cigaretta árát?

Figyelt kérdés

2020-tól megint emelkedni fog a cigaretta ára, egy márkásabb doboz cigi így már nagyjából 1500.- Ft körül lesz. Mit szóltok ehhez? Dohányosok, továbbra is megfogjátok venni vagy az emelés miatt inkább leszoktok a dohányzásról? Nem dohányosok, egyetértetek a tervezettel?


[link]



2019. jún. 11. 06:23
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
78%

Az, hogy eleve nem lenne baj, ha a világ megszabadulna ettől a ternészetellenes és mégcsak nem is jó, ordenáré büdös szartól.

Én csak röhögök ezeken a szolgalelkeken, akik úgy hordják a pénzüket a dohányboltba, mintha kötelező lenne. Fele fizujukat elfüstölik. Büdösek is tőle, közönségesek is. Ha rajtam múlna eltörölném az egész dohányzást mindenestől a Földön

2019. jún. 11. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
72%
Nagyon helyes! Sőt, jobban kellene nőnie a cigi árának.
2019. jún. 11. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem is helyes. Bár úgyis meg fogják venni, akkor is ha ételre sem lesz pénzük.
2019. jún. 11. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
72%

Két éve leszoktam. Alapvetően helyeslem, azért, mert nekem nagyban közrejátszott abban, hogy leszokjak, hátha másnak is elég motiváció. Ugyanakkor szerintem nem elég drasztikus, sok dohányos inkább alkalmazkodik az emeléshez, mert 30 forintonként történik.

Persze tudom, hogy a cél nem az, hogy leszokjanak az emberek...

2019. jún. 11. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
72%

Az ukrán határ közelében élek. A környezetemben szinte mindenki ukrán, csempész cigit szív. Ennyi értelme van az emelésnek nagyjából.. Aki akarja és számít a pénz, megoldja máshogy.

Nem tudom az ország többi részében hogy megy, nálunk megoldjàk "okosban".

Egyébként én is betiltanàm az első kommentelőhöz hasonlóan. Egészségtelen, környezetre ártalmas. És tanárként sajnos látom, hogy rengeteg családban a szülők folyamatosan cigiznek, miközben a gyerek osztàlypénzét nem fizetik és nem tud részt venni egy programban sem, mert nincs pénz.. De cigire mindig van az ilyen családokban.. Szörnyű szerintem. Na meg az is jó, amikor az alsós gyereken érződik a bagó szag, mert a kretén szülők bent a házban is cigiznek.

Betiltanàm, semmi értelme.

Az emelésnek örülök, remélhetőleg van, akit a leszokàsra sarkall.

2019. jún. 11. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
71%
Ahogy az utolsó írja. A környezetemben szinte mindenki csempészett cigit szív. Cigi meg pia áremeléssel csak a cigis-piás családjával tolnak ki, oda fog kevesebb jutni.
2019. jún. 11. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
74%

Nagyon helyes. 9 éve amikor abbahagytam, nagy motiváló tényező volt az örökös emelés - bár nemcsak az.

Szerintem ez a legkárosabb dolog, amit valaha feltaláltak. Haszna nincs, csak "illuzorikus közérzetjavító" ami pár perc alatt elmúlik... Káros hatása annál több van.

2019. jún. 11. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
78%

Remélem, hogy előbb-utóbb nem fognak újonnan rászokni fiatalon mert "jaj de menő" és így felnőttként se maradnak dohányosok.

Bár attól tartok, olyan fiatal, aki "menőnek akar látszani" az áremelés ellenére is félreteszi zsebpénzét és azt vesz belőle.

2019. jún. 11. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
71%
Engem nem zavar,mert én nem szívom ezt a szart. Jó lenne ha az alkohollal is ezt tennék.
2019. jún. 11. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
76%
Csak emeljék, emeljék. Idióta bagós füstjét szívni az utcán az a nem normális dolog
2019. jún. 11. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!