Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A 2020-as felvételi szabályai...

A 2020-as felvételi szabályai hoznak-e változást az orvosira bekerülés tekintetében? Változik a pontszamítás?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az interneten csak annyit találtam, hogy már kötelező a nyelvizsga és egy emelt érettségi az egyetemre való bekerüléshez. Ez oké.

Viszont hallottam olyat, hogy máshogy fogják a pontokat számolni (orvosi) és hogy az emeltekért 100 helyett 50 pont kapható a többit meg nyelvizsgával gyűjti össze az ember. A két emelt mellé, ami önmagában nehéz még csinalnom kéne egy felsőfokú nyelvizsgát vagy két közepet hogy az orvosira bekerüljek??

Nem szeretném ezt elhinni :(


Tud erről valaki valami konkrétat? Esetleg dokumentummal alátámasztani?


Eléggé meg vagyok ijedve :(

Köszönöm előre is!



2019. júl. 24. 09:03
 1/9 anonim ***** válasza:
67%

Az emelt érettségi és a kötelező nyelvvizsga az biztos.

Hogy a pontokat hogy fogják belőlük számolni, na azt szerintem még ők maguk sem tudják.

2019. júl. 24. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
9%

Szia!

Mivel orvosira 2 emelt kell, amiből az egyik kötelező lesz, valóban nem 100, hanem csak 50 pont fog járni utána.

Ha szerzel egy felsőfokú nyelvvizsgát az +40 pont, amit érdemes letenni, mert a +100 pontból így is 90-et tudsz vinni majd.

2019. júl. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
De ezen logika alapjan ha egy emelt elvart es csak a masodikert kapok 50 pontot akkor egy B2-es nyelvizsgaert sem kéne kapnom semmit, es csak ket B2-es utan jarna pont azert is csak 28, vagy nem?
2019. júl. 24. 11:53
 4/9 anonim ***** válasza:
59%
Ha egyetemre jársz már akkor még inkább érvényes az előző válaszoló kérdése, ugyanis már fent van a rendelet az interneten, amiben benne van minden...
2019. júl. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
55%
Egy közép nyelvvizsgáért nem adnak 28-at.
2019. júl. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
59%

6: Ezt a rendeletet hol lehet elérni??

Mert én is kerestem, de nem találtam

2019. júl. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező, a két B2 nyelvvizsga után is 40 pont jár tudtommal.
2019. júl. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
72%

#7

Eddig valóban 40 pont járt 2 középfokú nyelvvizsgáért.

(bármennyi nyelvvizsgát csinálsz, maximum +40 pontot kapsz)


2020-tól ugyanezekért csak +28 pontot kapsz

2019. júl. 26. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
13%
Tehát a 2. középfokú nyelvvizsgáért jár 28 pont. De nyelvvizsgákért továbbra is csak 40 pont jár összesen, de ez nem hiszem, hogy mostantól nagyon releváns lenne, mert azt a 40 pontot is elég lenne kimeríteni. Csak azt tudja, akinek 1 középfok mellett van 1 felsőfokúja és akkor az pontosan 40 pont (mint eddig is) vagy az, aki a kötelező középfok mellé még 2 közepet csinál, amiért 2x28 pont járna, de mivel csak 40 adható nyelvvizsgáért, ezért annyi lesz, de ki csinál 3 középfokú nyelvvizsgát? :D
2019. aug. 29. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!