Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire esélyes tavaszig...

Mennyire esélyes tavaszig letenni egy nyelvvizsgát?

Figyelt kérdés
Angol középfokú nyelvvizsgát tenném le április-május környéken lenne jó. Most, hogy szintben hol vagyok, azt nem tudom, de talán nem 0. Ami úgy megy, az a kiejtés, néhány nyelvtani szabály, a szókincs viszont gyatra, a szóbelitől is parázok. Szóval talán nem 0 a szint. Ha heti 1x eljárok tanárhoz, mindennap készülök 2-3 órát, akkor van esélyem a nyelvvizsgán, vagy nagyon reménytelen?

2019. júl. 30. 21:03
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

10-15%


Ilyenkor mindenki fogadkozik hogy ő majd 2-3-4-5 órát tanul naponta de ez hülyeség. Senki sem tartja be és nyelvet eleve nem érdemes napi 30p-nél többet tanulni.

2019. júl. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Min. Heti 2x mennek a helyedben angol tanarhoz

És én lehet inkább érettségiznek emelt szinten, mert ott nincsenek olyan hülye szabályok, hogy minden résznek X %-ra kell sikerülni, különben bukta (vagyis van, de az csak 25%, ami lazán elérhető)

2019. júl. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
De az emelt érettségi jóval nehezebb a nyelvvizsgánál. Nem? Legalábbis nekem azt mondták.
2019. júl. 30. 21:37
 4/5 A kérdező kommentje:
Érettségim már van, viszont tovább tanulnék jövőre. Még egy tárgyból mennék emeltezni, az pedig a földrajz. Nem tudom mennyire esélyes a dolgot összehozni, de nagyon szép pontokat tudnék szerezni akkor szerezni, úgy is, hogy jövőre az egyik emeltért nem jár majd plusz pont. Viszont állítólag van olyan középfokú nyelvvizsga, ami alig nehezebb a középszintű érettséginél.
2019. júl. 30. 21:52
 5/5 A kérdező kommentje:
Talán a BME.
2019. júl. 30. 21:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!