Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnak egyetem mellett...

Hogyan tudnak egyetem mellett albérletet fentartani diákok?

Figyelt kérdés

Hogy tudnak ennyit dolgozni hogy albérletet tartsanak fent? Mennyi órájuk van egy héten hogy egyetemre járnak, dolgoznak, és tanulnak? Ha 1000 forintos órabérrel számolunk (manapság az átlagos), akkor a minimálbérhez, ami kb 100 ezer forint, 100 órát kell dolgozni, ami 25 óra egy héten, ami majdnem a középiskolai 35 órás órarendemnek felel meg, ami pedig teljesen lefoglal.

Mégis hogyan lehetséges akkor ez?



2019. júl. 31. 19:37
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
80%
Péntek-szombat-vasárnap és minden szabad fél délutánomon dolgoztam legalább 8 de inkább 12 órában, munka után/éjszaka/szabad percekben tanulás, heti 3 nap bent az egyetemen. Hiszti nélkül elég könnyen megoldható. Szüleim egy forinttal sem támogatnak. Aki igazán tanulni akar, az megoldja... rengeteg rugalmas hely van, ahol az a lényeg, hogy legalább 4 órát dolgozz aznap, ha már beírtad magad. Szünetekben simán dolgoztunk mindannyian 250-300 órákat és tartalékoltunk a félévre.
2019. aug. 1. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az albérletet a szüleim fizetik ( 55e ft/hó), de a többit mindig én fizetem a gyakornoki fizumból ( kaja, bérlet stb ), ha esetleg kevesebbet tudok dolgozni akkor kisegítenek egy picivel.

Utolsó hogy tudsz 250-300 órát dolgozni? :o Nekem a munkahelyem nem engedi, hogy naponta 8 óránál többet legyek :(

2019. aug. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Diákszövetkezeten keresztül
2019. aug. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!