Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Geofizika szak vélemények?

Geofizika szak vélemények?

Figyelt kérdés

2019. aug. 1. 19:34
 1/6 TappancsMancs ***** válasza:
100%
Addig is mire jön valaki aki belső infókat tud, csak annyit tennék hozzá a kérdéshez, hogy azt is érdemes megfontolni, hogy mennyire lehet elhelyezkedni egy végzettséggel. Mert nagyon sok az álláslehetőség nélküli szak, sőt tipikusan túljelentkezések vannak. És egy geofizika bár tényleg érdekes, de szerintem ha rákeresnénk lehet, hogy egy meghirdetett ilyen állást sem találnánk, adott jelen napon. Persze ne vegyem el a kedvedet, csak a realitásokat is érdemes figyelembe venni.
2019. aug. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszát.

Hallottam,hogy évről évre kevesebb a jelentkező a geofizik,meterológia,stb szakokon.

Lehet ,hogy igaza van és azért mert kevés az állás lehetőség.

Geofizika szakra járt vagy hasoló szakra?

2019. aug. 1. 21:23
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Mit értesz geofizika szak alatt? Melyik egyetem, alap vagy mesterképzés? Például az ELTE-n úgy működik, hogy a geofizika csak szakirány, amire mehetsz fizikus, földtudományi, és még talán földrajz alapszakról is (bár utóbbi nem biztos).
2019. aug. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én geofizikára járok, bár régebbi kérdés, de azért válaszolok, jobb később, mint soha :D

Eltére járok (igaz, már msc-re), jól mondta az előző, itt földtudományon vagy fizikán belül tudsz szakosodni (de amúgy azt hiszem mindenhol). Kevesen vagyunk, az átlag olyan 8-10 fő évfolyamonként, ebből ugye vannak páran akik kiesnek, plusz aki msc-t is végez még kevesebb, 3-4. Ha országos szinten is nézzük, ez nem valami sok.

Sok a matek, fizika (nyilván), nagyon szerteágazó az egész, szóval kb lehetetlenség nem találni egy olyan részt, ami ne tetszene (ha ilyen irányokban érdeklődsz). És nem muszáj mindenből jónak lenni, elég az is, ha 1-2 területben jó vagy. A tanárok itt nagyon jófejek, baráti a viszony, tegeződünk a legtöbbjükkel, sok a fiatalabb oktató is.

Amit az első írt, hogy nem biztos hogyha rákeresnél, találnál geofizikus munkát, nem teljesen igaz, csak tudni kell jól keresni. Nem konkrét geofizikus néven fut ez a dolog (vagyis elég ritka), mint írtam, nagyon szerteágazó tudományág, olajipar, régészet, vízkutatás, műholdrendszerek, távérzékelés, és még estig sorolhatnám, hogy mennyi helyre lehet vele elhelyezkedni. Mivel nagyon kevesen végzünk, ezért sokunkra egész hamar "lecsapnak", harmadéves Bsc-sként már nekem is munkám volt, amely során ők kértek fel engem, nem pedig külön én jelentkeztem, és nem én vagyok az egyedüli. Persze kapcsolatok kellenek, viszont ez elég könnyen megszerezhető a szakmai gyakorlat, illetve a terepgyakorlat miatt, illetve a tanárok is segítőkészek, és beajánlanak egy-két embernek.

Összegezve, egyáltalán nem olyan rossz ez, mint ahogy ezt sokan látják itt gyakorin, sőt, még a fizu se rossz, főleg pl ha olajiparban helyezkednél el :D Remélem npicit tudtam segíteni :)

2020. jan. 6. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 TappancsMancs ***** válasza:
100%
Nagyon jó a válaszod! Szerintem írhatnál valami felsorolást, hogy akkor pl az olajipar, régészet, vízkutatás, műholdrendszerek, távérzékelés területein milyen munkakör megnevezéssel tud valaki geofizikusként elhelyezkedni. Nyilván amiben a geofizika/geofizikus nem szerepel.
2020. jan. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.🤗
2020. jan. 6. 20:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!