Kiss Emese Karola kérdése:

ELTE, anglisztika szak. Velemenyek?

Figyelt kérdés
2012. jan. 15. 20:13
 1/5 anonim ***** válasza:
és hova tudnál vele elhelyezkedni?
2012. jan. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
17%
Szeretnél a McDonalban dolgozni? Mert bölcsész szakkal csak ott tudsz elehelyzkedni. Lenne lehetőség sok minden, tolmácstól a tanárig. DE telített szakma, egyetemek fossák a bölcsészeket, de már egyáltalán nincs szükség rájuk. Ugyanez a helyzet a jogászokkal és a közgazdászokkal is...
2012. jan. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Az elso valaszolonak azt valaszolnam,hogy nekem is ez volt a kerdesem.Es ugy erzem en nem voltam se udvariatlan vagy undok,a kerdesemmel.koszonom azert.

A masodik valaszolonak meg koszonom.

2012. jan. 16. 18:34
 4/5 anonim ***** válasza:

(Nem akarok kötözködni,de nem szerepel a kérdésben az a mondat,hogy hol tudsz vele elhelyezkedni.Véleményt kértél,az első válaszoló véleménye pedig egy gondolatébresztő,bár kissé cinikus hangvételű kérdés.)


Szerintem akkor válaszd ezt a szakot,ha nagyon elhivatott vagy,és van vele valamilyen konkrét terved.Nem baj,ha később az nem valósul meg,vagy máshova sodor az élet,de legyen valamilyen elképzelésed,terved a szakkal. Érdemes utánanézned az állásajánlatok közt,hogy hány helyre és milyen pozícióba keresnek munkaerőt ezzel a végzettséggel.Azt javaslom,hogy mindenképp párosítsd egy másik szakkal,vagy végezd el a mesterképzést,mert a BA diplomáddal tényleg semmire nem fogsz menni.

2012. jan. 17. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
A nyelvszakokkal az szokott lenni a gond, hogy nem a nyelvet tanítják, hanem tudományt idegen nyelven. A másik, amiért érdemes nagyon meggondolni, hogy BA + MA rendszerben van és sajnos ez a rendszer működésképtelen.
2012. febr. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!