Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Akkor most melyik szakot...

Akkor most melyik szakot válasszam? Amelyik vonz, vagy amelyiknek van is értelme?

Figyelt kérdés

Adott két szak, amire menni szeretnék.

Az egyik a biológia, amire azért lenne értelme menni mivel állatorvos szeretnék lenni.

A másik pedig a humán szak. Tudom jól hogy nem érek vele sokat, de vonz az irodalom, és a drámaórák, amik csak ezzel a szakkal járnak együtt.


Melyiket válasszam? Melyiknek van több értelme?



2019. aug. 4. 23:39
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
A nyelvtagozat h.lyeség. Én egész egyetem alatt angol könyvekből néztem utana a dolgoknak, mert muszaj3 volt, a biológia nyelve az angol, előtte csak egy picit tudtam, azta fel év felkészülés utan lenyelvvizsgaztam. A nyelv őnmagában semmi, mindenki tud angolul, nem kihívás
2019. aug. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Fizikakedvelő ***** válasza:
11:Hmm. Lehet,hogy ez a helyzet,azonban nem kéne hülyeségnek nevezni egy egész tagozatot. Véleményem szerint a kérdező nyelvtudása függvényében érdemes elgondolkodni az opciókról.
2019. aug. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Az ő szempontjából írtam, hogy h.lyeség lenne. Mert ha állatorvos akar lenni, úgyis meg fog tanulni angolul secc-perc alatt. De ha angol szakra megy (nem tudom létezik-e ilyen), akkor csak azt tanulja, semmi más lehetősége sincs
2019. aug. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

#13 szerintem is felesleges az idejét egy olyan tagozaton tölteni ami általános, bárki számára elérhető. Ez nem von le az értékéből, de ha ott a lehetőség hogy egy speciális tagozatra menj (ami megjegyzem nem mindenki számára elérhető) én nem haboznék.

Ott ugyanúgy lesz lehetőséged nyelvet tanulni. Nyelvet tanulni minden tagozaton kötelező igaz az oktatás minőségben akadnak különbségek. Ettől függetlenül szerintem ha meg akarod könnyíteni a saját helyzeted és hasonló érdeklődési körű diákokkal szeretnél lenni érdemes biosz tagozatra menned.


Üdv, egy biológia-kémia tagozatos

2019. aug. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
68%
Szia!Szeptemberben kezdem a 9.-et,tehát már megvan hova megyek.Én is állatorvos szeretnék lenni,de nem bioszra magyek,hanem kéttanra.Szerintem azért lenne több értelme humánra menni,mert ha bioszra mész,és nem az érdekel,akkor gyűlölni fogod,küszködni fogsz a tanulással,lehet,hogy el fog menni a kedved egy életre az állatorvosi szakmától stb.Közben ha humánra mész,arra is van lehetőség,hogy rájössz nem neked való az állatorvosi szakma,de ha továbbra is az szeretnél lenni,egy kicsi önszorgalommal simán sikerülhet!
2019. aug. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!