Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek mik a legnagyobb...

Szerintetek mik a legnagyobb tévhitek az egyetemekkel, egyetemistákkal, egyetemi élettel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Előfordul, hogy megtalálnak helyi középiskolások vagy ismerős szülők és a gyerekeik, hogy valamit magyarázzak el és megkérdezik, hogy mivel mi a tapasztalatom, miről mit gondolok, mi hogyan működik az egyetemen stb. Szoktam nekik segíteni, mert nekem is segítettek és nekem is hasznos volt, szóval nincs is ezzel semmi gond. Annyi, hogy néha meg szoktam lepődni, hogy egyeseknek milyen elképzeléseik vannak. Persze, egyéni példák vannak mindenre, de szerintem ezt így nem lehet általánosságban kijelenteni. El szoktam mondani mindig a saját tapasztalataimat stb. és nem egyszer vettem észre, hogy nem kimondottan örültek neki vagy csalódottak voltak, mert nem úgy képzelték.

Ami nekem hirtelen eszembe jut: egyetemen nem kell bejárni az órákra, egyetemen nem kell rendszeresen tanulni, egyetemen nincsen házifeladat, egyetemen nem kell minden nap bemenni, egyetemen mindenki jóban van mindenkivel és mindenki ismer mindenkit és buli az egész, a kollégium is buli és egy nagy közös társaság él együtt, mindenki segít mindenkinek, egyetemen meg kell szakadni a tanulásban és csak abból áll az egyetemisták élete, hogy olvasnak és tanulnak, az egyetemisták mind csak isznak és buliznak féléveken keresztül, az egyetemen csak magadra számíthatsz és mindig mindent elsőre tudnod kell stb., még lehetne sorolni....


2019. aug. 6. 11:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 2 diplomám van, szóval jártam egyetemre, de amikez irtal, annak a fele igaz

az egyetemen csak magadra számíthatsz, buliztam is, pedig nehez szakra jartam, nem.jartam be minden nap stb stb. Nem elkepzelhetetlen ez

2019. aug. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%

Nem tévhitek ezek. Van, akinek arról szól, hogy mindig iszik, bulizik, vizsgaidőszakban gyorsan tanul valamit, hogy átmenjen. Van, aki egyáltalán nem bulizik és állandóan tanul. És persze a két véglet között is van.

Vannak olyan szakok, órák, ahol nem kell bent lenni órán. És van, ahol bent kell lenni. Vannak beadandó dolgozatok, feladatok, de az nem klasszikus általános, középiskolás házifeladat szerintem.

Van aki része egy nagyobb társaságnak. Van, aki nem.

Én nem vagyok óriási bulizós, de így is volt pár ember, akikkel jóban lettem. A segítséget ez viszont nem befolyásolta. Simán kértem és kaptam anyagokat idegen felsőbb évesektől, vagy olyan csoporttársaktól, akiknek max. a nevét tudtam. És én is segítettem másoknak anyagokkal, kidolgozott tételekkel.

2019. aug. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ezt írtam, hogy mindenre van egyéni példa, de egyáltalán nem biztos, hogy mindig, mindenhol, mindenkivel így fog történni. Márpedig sokan ezt úgy fogják fel, hogy hallanak/látnak/tapasztalnak valamit és akkor az tuti így van. A középiskolások nagy részénél tapasztaltam azt (mert tartottunk előadásokat is), hogy nagyon határozott elképzelésiek vannak az egyetemi életről és úgy kezelik mintha egy örök érvényű törvény lenne, holott nem feltétlenül igaz minden helyzetre.


Például a "csak magadra számíthatsz" azért érdekes, mert valóban neked kell felvenned az óráidat, vizsgáidat, utánajárnod és megoldanod a problémáidat stb. Viszont a tapasztalataim alapján nagyon sok középiskolás ezt úgy képzeli el, hogy magukra lesznek hagyva, senki nem fog nekik semmiben sem segíteni és mindig mindent tudniuk kell, csak úgy az ujjukból kiszopva és kb. ezzel ijesztgetik őket a középiskolákban is, hogy "majd az egyetemen meglátod, hogy csak magad maradsz". Meg vannak rémülve már előre, hogy mi lesz velük és nekik nem fog menni semmi, mert nem ismerik a Neptunt, nem ismerik az egyetemet, nem ismernek ott senkit stb....miközben az embernek ott vannak a szaktársai, ott vannak a felsőbb évesek, ott vannak az oktatók, akiktől nyugodtan lehet segítséget kérni és vannak tájékoztatók és az interneten is mindennek utána lehet nézni, szóval nem kell semmit sem csak úgy kitalálni és bőven van kitől segítséget kérni, ami minden csak nem ciki.

A bulizás pedig a végletek miatt érdekes, mert egyesek úgy képzelik el, hogy csak a bulizásról-szórakozásról-ivásról szól és akkor elkerülnek az egyetemre, akkor nem kell tanulni, nem kell csinálni semmit miközben ez a tanulmányaikra semmi negatív hatással nem lesz. Míg mások pedig ennek az ellentettjét vizionálják, hogy csak a könyvtárban ücsörögsz és tanulsz minden nap, kb. megszűnsz emberként létezni és akkor egyetemen ez a normális. Miközben akár az is megoldható, hogy kiegyensúlyozd a kettőt és a tanulás, a zh-k, a vizsgák mellett belefér az ilyen-olyan szórakozás is.

Az órák megint az a kategória, hogy ahány hallgató, annyi órarend. Nekem eddig pl. mindig úgy alakult az órarendem, hogy minden nap óráim voltak és a nagy részük katalógusos volt, tehát be is kellett járni. Tudom, hogy valahol pl. csak 3 napja van az embernek vagy az előadásokra nem kell bejárniuk, de ez megint nem általános. A középiskolások nagy része pedig ezt is úgy kezeli, hogy pl. jaj de jó, nem kell bejárni és lesz egy diplomám.

2019. aug. 6. 12:52
 4/6 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem az egyik tévhit az, hogy ha egyetemet végzel, akkor garantáltan lesz jó munkahelyed.


A másik tévhit, hogy sokkal okosabb leszel, mint amikor bekerülsz.


A harmadik, hogy nem változol meg.


És a negyedik, hogy ha szorgalmasan tanulsz, akkor nem kerülsz át államiból önköltségesre, mert ez sem igaz, hiszen rengeteg szívatás, és igazságtalan dolog fog érni az egyetemen és mindenért fizetni kell.

2019. aug. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig folyamatosan tanultam és bevált.


Kimondott szórakozóhelyen az egyetemi éveim alatt csupán egyszer voltam, mégis volt életem. Sport, kirándulások, sok egyéb.


Az előadásaink zöme katalógusos volt és minél inkább tölteléktárgy volt, annál szigorúbb katalógusok, pl akár névsorolvasás 80 fő esetén is.

Minden nap volt óránk, sőt, a vége felé a mintatanterv alapján egyre kevesebb óra a nap közepére került...



Ettől függetlenül azt mondom, hogy a fenti "tévhitek" közül sok igaz. ;)

2019. aug. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az tényleg nem igaz, hogy magadra maratsz és nem segít senki mert pl a gólyatàborba nàlunk segítettek beiratkozni megmutattàk a neptunk volt elöadàs az erasmusról.

Ami nàllam nagy tévhit volt, hogy mindenki leföfészakoszta a szakom (MK) aminek köze nincs egy büfészakhoz tekinve hogy sokszor reggel 8tol este 11ig bent vagyunk a suliba a mütermi munkàk miatt ami idöigényes illetve rengeteg órànk van pl egyik félevben 41 kreditem volt úgy hogy csak azt vettem fel amit kell.

2019. aug. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!