Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire igaz ez az általánosí...

Mennyire igaz ez az általánosítás az egyetemekkel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Szeptemberben fogok kezdeni mérnökinformatikus szakon az egyik vidéki egyetemen.De amint megtudják,hogy nem a BME-re megyek egyből húzzák a szájukat és és kínos megjegyzéseket tesznek..


Viszont ezt hallom az orvosival is kapcsolatban,hogy aki nem a SOTE-re megy ,akkor az már nem is orvosi..:D


Szerintetek ennek a két karnak ez a fajta sztereotípiájában van valami vagy full hülyeség?



2018. júl. 11. 15:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
62%
Mérnök/info karoknál még igaz, hogy a BME a legjobb és a diplomája ér a legtöbbet ((akár tetszik akár nem)), viszont orvosi képzésnél mindegyik egyetem azonos szinten van SE-nek talán a hírneve nagyobb, de annyi.
2018. júl. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
94%

A BME egyértelműen jobb alapokat ad.


A SE meg "csak a neve" miatt felkapott.

2018. júl. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Tényleg ilyen nagy minőségbeli különbség lenne a BME és egy vidéki műszaki Egyetem között? :/
2018. júl. 11. 16:14
 4/17 anonim ***** válasza:
38%
Igen, és persze lehet mondani nem, de ezt általában vidéki egyetemek hallgatói mondják és szopsz ott a diplomádért, de közép eu szinten is van neve (( jó nem nagy, de jobb mint egy PA,NJE,SZTE))
2018. júl. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Pont az SZTE-re mennek.. akkor érdemesebb lenne azt megcsinálni,hogy átmegyek a BME-re?
2018. júl. 11. 16:57
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

En a BME-n vegeztem, es ha tenyleg igaz, hogy a muszaki kepzesek minosege itt a legmagasabb az orszagban... hat az eleg gaz a tobbi egyetemre nezve, mert meg itt is hulladek :D


Azt viszont kar tagadni, hogy munkaadok szemeben meg mindig a BME-nek van a jobban csengo neve, szoval diploma utan az elso par evben talan jobb eselyeid vannak, ha onnan jottel, de utana mar ugyis csak a tapasztalat szamit, nem az, hogy hol vegeztel.

2018. júl. 11. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Bakker.. hamarabb kellett volna kiirnom a kérdést és akkor a BME-re megyek.. nem tudtam ,hogy ilyen rossznak számítanak a vidéki egyetemek.
2018. júl. 11. 19:03
 8/17 anonim ***** válasza:
84%
Miért SZTE-n kivül hova jelentkeztéL?
2018. júl. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Győr.
2018. júl. 11. 19:53
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Még van 45 perced megváltoztatni a sorrendet ha jelöltél valamit az SZTE-n kívül, tedd meg szerintem. (Szegeden a Mérnöki Kar egy vicc, ott végeztem sajnos :D)
2018. júl. 11. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!