Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az anglisztika miért nem a...

Az anglisztika miért nem a germanisztikán belül van?

Figyelt kérdés

Miután az angol is a germán nyelvcsaládba tartozik, az anglisztika alapszaknak is germanisztika[anglisztika] megnevezést kellene viselnie, nem?

Félre értés ne essék, én más nyelvszakon vagyok, csak érdekel a téma.


Vagy azért anglisztika, mert nem az angol nyelvre utal a megnevezés, hanem hogy angliai tanulmányok?


Ez érthető lenne, de akkor pedig se a néderlandisztikának, se a skandinavisztikának nem kellene germanisztikán belül lennie.



2019. aug. 7. 18:22
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért, mert ahogy a szak angol nyelvű megnevezése is mutatja (English and American Studies), az angol-amerikai tanulmányokat és a nyelvészetet foglalja magában.


Egyébként jogos a kérdés... Lehet az is benne van, hogy ha megnézed a hallgatók és oktatók számát, valamint az intézet nagyságát, egyszerűen csak praktikus, ha külön van. (Pl a Debreceni Egyetemen az ang.-am. intézet könyvtára nagyobb, mint a germanisztikáé, több hallgató, több oktató, több helyre van szükség.)

2019. aug. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Első jól mondja. Nekem egyik szakom angol és borzasztó sok oktatónk van, konkrétan annyi tanszékkel, mint a germán intézetnek összesen. A hallgatók is messze túlszárnyalják számban a germánosokat (beleértve a skandisokat és hollandosokat.
2019. aug. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!