Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nektek nehéz/nehéz volt a...

Nektek nehéz/nehéz volt a középiskola?

Figyelt kérdés

2019. aug. 7. 23:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Voltak keményebb időszakok, de összességében nem, pedig most érettségiztem, tehát frissek az emlékek :D igaz, én egy közepesen erős gimibe jártam, nem toplistásba. Nekem a napi 3 óra utazás volt az, ami kikészítő volt, aki teheti, válasszon közelebbi iskolát szerintem (persze ez csak egy személyes tapasztalaton alapuló jó tanács).
2019. aug. 7. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagyon nehéz. (Gondolom mindjárt jönnek a NAGY egyetemisták, akik mondják, hogy a gimi semmi), de nekem borzasztóan kimerítő. Április végén már szinte csak az alvásra tudtam gondolni minden nap, mert 5 órákat aludtam egész hétközben. Minden tantárgyra kell tanulni, hiába utálja valaki az irodalmat, akkor is meg kell tanulni, ugyanígy van pl a matekkal. De hogy konkrétabb legyek, mivel mindenkinek van matek és irodalom órája. 2 nagyon nehéz fakton vagyok, naponta ált. 4 doga (abból 1 TZ), az iskolámban vannak ilyen èvvégi vizsgák, tehát amikor már hulla vagyok akkor tanuljak meg 1 hét alatt 50 tételt. És tényleg csak 1 hetem van rá, mert előtte NEM TUDOK időt szakítani rá, mivel ugye minden nap vannak dogák és az aktuális dologra kell tanulni. Aztán az az 1 hét is csak azért jön össze, mivel kikönyörögjük a tanárnál, hogy hadd tanulhassunk a vizsgára. Szóval nekem igenis nehéz, nem hiszem, hogy csak felnagyítanám a dolgokat. Általánosban úgy voltam 8 évig majdnem kitűnő, hogy heti kb 1-2 órát tanultam és abban a hf is benne volt.
2019. aug. 7. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy viszonylag színvonalas iskolába járok, benne van a top 30 ban azt hiszem.
2019. aug. 7. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyon-nagyon nehéz volt.

Iszonyú sokat tanultam és így is kb 4 egészes átlag körül mozogtam. Olyan tárgy pedig nem volt, amiből elég lett volna figyelnem.

Sajnos erős megfelelési kényszerem volt, így nem voltam képes elengedni az engem végképp nem érdeklő tárgyakat se.

Egyébként sajnos görcsös voltam és ez mindenre rányomta a bépyegét, a pályaválasztásra is.

2019. aug. 8. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Most lesz a 3. évem a gimiben, de azt kell, hogy mondjam igen, legalábbis az előző tanév nem volt egy sétagalopp. A 9. még nem volt vészes, nekem nem volt nehéz a váltás, mert már általános iskolában elég magasak voltak a követelmények, de a 10.-et nagyon utáltam. Egy csomó óránk volt, annyi mint egy 12.-esnek, azt kivéve, hogy nekik faktokból, tehát olyan órákból, ami érdekli őket. Egyes tanárok már 10.-ben "kisfaktot" csináltak, a biosztanárunk pl. úgy kért szàmon mindent, mint egy emelt érettségi, holott az osztály 90%-a nem akart emeltezni.

Úgyhogy remélem a jövő év jobb lesz valamivel.

2019. aug. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
90%

Az előzőhöz hasonlóan én is harmadikos leszek.

A 9. egyáltalán nem volt nehéz. Tizedikben viszont a kémiát nagyon komolyan vette a tanárunk, minden héten írtunk röpdogát, volt hogy egy héten többször is (biosz-kémja tagozatra járok).

2019. aug. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Most leszek 11-es. A 9. nekem sokkal keményebbnek tűnt, mint a 10. Lehet azért mert új közeg, nem ismersz senkit, de szerintem tanulás szempontjából is nehezebb volt.
2019. aug. 8. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Elég erős gimibe jártam, és őszinte legyek igen sz*pattak a tanárok. Szerettem tanulni, de magyart meg törit utáltam, főleg utolsó évben. De úgy voltam vele, hogy előnnyel indulok majd egyetemen, hisz megtanít majd a gimi hogy milyen az mikor nagyok az elvárások és sokat kell tanulni. Aztán egyetemre kerültem és rájöttem, hogy felesleges volt gimibe mennem. Egyetemen már azt tanultam ami érdekelt, ergó a tanulás nem volt kínszenvedés (mert magyart meg törit csak úgy tudtam tanulni), kevesebbet is tanultam mint gimi utolsó évében. Egyedül matek és fizika volt más, egyetemre rengeteget gyakoroltam otthon, suliba volt olyan tz amire nem is tanultam vagy ha tanultam is általában max 3-4 óra doga előtti napon.


Szóval röviden összefoglalva engem kínoztak gimibe, életem legrosszabb 4 éve volt. És semmivel se voltam előrébb mint egy szakközepes, csak annyival hogy ha sokat kellett tanulni, akkor nekem nem volt szokatlan.

2019. aug. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
81%

Egyáltalán nem.


És nem azért mondom, mert már nagy egyetemista vagyok, aki utólag máshogy látja a dolgokat, hanem azért, mert már akkor is könnyűnek éreztem, és azóta is nagyon sajnálom, hogy nem mentem inkább kicsit messzebbre valami versenyistálló gimibe, ahol talán valamennyit kellett volna tanulni nekem is.

2019. aug. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz volt igen (szakgimi). De nem tanultam semmit, és így is meglett a 2-es mindenből. Érettségire se tanaultam, de azon is átmentem.


Levezetve a kérdésedben szereplő osztást: nehéz/nehéz=1*nehéz

2019. aug. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!