Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nektek mi a kedvenc kötelező...

Nektek mi a kedvenc kötelező olvasmányotok?

Figyelt kérdés

Ha nem lett volna kötelező, akkor is elolvastátok volna? És mi az, ami megfogott benne, ami miatt a kedvencetek lett? Többet is lehet írni.

Kort és nemet is írjatok légyszi, kíváncsi vagyok, hogy melyik korosztálynak melyik jött be a legjobban :D



2019. aug. 10. 22:45
1 2
 1/12 anonim válasza:
85%
A Pál utcai fiúk
2019. aug. 10. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Vörös és fekete


Előbb olvastam és utána tudtam meg, hogy kötelező. Véletlenül akadt a kezembe. A filmet is imádom, a könyvet is, szerintem tök jó. Szeretem az ilyen esélytelen romantikát és izgalmakat :)


N34

2019. aug. 10. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Mikor olvasni kellett, igazából egyiknél se volt az a húha, de szuper könyv érzésem. A legjobban a kis herceg tetszett, az már majdnem elérte ezt az érzést. Felnőttként is az egyik kedvencem.


Felnőtt fejjel újraolvastam párat, az Egri csillagok, a Kőszívű ember fiai, és Mikszáth novellái kifejezetten tetszettek.


Ami nem volt kötelező, de elolvastam mert volt róla szó, és felkeltette az érdeklődésem, és tetszett is valóban,az az Anna Karenina volt.

2019. aug. 10. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
67%
Nincs ès sose olvastam el egyet sem. Volt egy kötelezők röviden könyvem azt olvastam el.
2019. aug. 10. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem eddig egy se sajnos :(
2019. aug. 10. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem két nagy kedvencem (nemcsak kötelező olvasmányok, hanem összességében regények között is) Az arany ember és az Iszony. Az arany embert nekünk először hetedikben vagy nyolcadikban adták fel A kőszívű ember fiai helyett, és már akkor nagyon tetszett (szóval olyan 14-15 éves lehettem). A filmet (1962) is nagyon szeretem, pedig általában nem szoktam szívlelni a könyvadaptációkat, mert sok mindent kihagynak/átírnak bennük (itt is, de attól még egy nagyon jó filmnek tartom). Az Iszonyt tizenkettedikre adták fel, ott nagyon tudtam azonosulni Kárász Nelli karakterével, gondolataival. Ez igazából ajánlott volt nekünk (nekem kötelező volt, mert emelteztem magyarból), amit meg is értek, mert nem hiszem, hogy sok 17-18 éves tudná értékelni ezt a regényt, sőt, szerintem idősebb korban se sokan... Illetve nagyon szerettem még a Bűn és bűnhődést is, meg a korábban említett Vörös és feketét is kb. 3-4 nap alatt végigolvastam, annyira olvasmányos volt nekem (még ha a nevekről fogalmam se volt :D).

Mondjuk én alapvetően a legtöbb kötelezőt szerettem, kevesebb nem tetszett, mint ami igen :D

21/L

2019. aug. 11. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Moliére-Tartuffe
2019. aug. 11. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Egri csillagok

Tartuffe

2019. aug. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Tamási Áron: Ábel a rengetegben

Azóta többször kiolvastam, sőt az egész trilógiát.

Illetve, ami még úgy tetszett: Jó palócok, tót atyafiak.

Amit kiolvastam, de annyira nem jött be: Édes Anna, Csehov: Cseresznyéskert

Több kötelezőt nem olvastam el, de elkezdtem A Pál utcai fiúkat, Kincskereső kisködmönt, Tüskevárat, Ember tragédiáját, Szigeti veszedelmet, Egri csillagokat, Két Lotti, Kisherceg, de nem bírtam befejezni, annyira nem érdekelt.

Ami könyv érdekel, azt kiolvasom pár nap alatt, de az nem kötelező a témája miatt.

Egy kötelezőt se kezdenék újra olvasni jelen pillanatban. Nem időszerűek se a témájuk, se a szövegkörnyezetük, stílusuk.

2019. aug. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Nekem eddig mind úgy ahogy tetszett, kivéve másodikban a Momo, egyszer megpróbáltam újraolvasni, nem jutottam tovább a felénél, és az Antigoné, a Tartuffe és az Ármány és szerelem, nekem szenvedés volt olvasni ezeket. 5.-ben és 6.-ban a Pál utcai fiúkat és az Egri csillagokat nem olvastam el, mert a tanár nem kérte számon, órán sem nagyon foglalkoztunk velük.

A kedvenceim a Harry Potter 1-2, az Aranyember, az Apostol, a Candide és a Goriot apó

2019. aug. 11. 16:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!