Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Nektek melyik a kedvenc...

Nektek melyik a kedvenc kötelező olvasmányotok?

Figyelt kérdés
Már persze ha volt olyan... Melyik tetszett a leginkább, és mi fogott meg benne?

2018. szept. 13. 21:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Rómeó és Júlia igaz színdarabként szeretem mert az is és franciául amilyen nyelven Shakespeare eredetileg szánta a magyar verziótól a hideg is kiráz az egy nevetség. Ide rakom a francia verziót (magyar felírat van rajta): https://www.youtube.com/watch?v=VSoVZnwE1DM
2018. szept. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Általánosból a Vuk, Kincskereső Kisködmön. :)

Gimiből nekünk el kellett olvasni az ajánlottakat is. Így szerettem Mikszáth novelláit, meg az Üvöltő szeleket.

2018. szept. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Egri csillagok
2018. szept. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Abigél, Légy jó mindhalálig. Az előbbi nyelvezete és témája kicsit közelebb áll szerintem egy 7/8.os gyerekhez (legtöbb esetben a lányokhoz), mint pl. a Kőszívű ember fiai, még ha a környezet, a körülmény már egy mostani gyereknek nem annyira aktuális, akkor is. A Légy jó mindhalálig pedig szerintem egy nagyon érzelemdús és számomra szívhezálló történet, engem megérintett. De hát kinek mi tetszik :) (én 8.-os vagyok úgyhogy csak az általános iskolai kötelezőkön belül tudok nyilatkozni)
2018. szept. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Egri csillagok. Ez volt az első történelmi regény, amit olvastam, és nagyon megfogott. Azóta is ez az egyik kedvenc műfajom:)
2018. szept. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Én valamiért kevés kötelező olvasmányt olvastam el, de amire rávettem magam az nagyon is tetszett. Ez a Pál utcai fiúk, amiben ez a sulis, bandázós téma fogott meg.
2018. szept. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A Pál utcai fiúk

Egri csillagok

A nyomorultak

Légy jó mindhalálig

Antigoné

2018. szept. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ottliktól az Iskola a határon, nagyon sok érdekes és megfontolandó gondolat volt benne.

Bulgakovtól A Mester és Margarita, fantasztikus, mesés!

2018. szept. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!