Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvosok, ti hogy tanultátok...

Orvosok, ti hogy tanultátok meg a sok betegséget?

Figyelt kérdés
...gyógyszereket, mellékhatásokat, hogy alkalmazni is tudjátok, nem csak a vizsga idejére tudjátok az anyagot. Vizsgán tudom, de az életbe sokszor elfelejtem. Hogy kellene tanulnom?

2019. aug. 12. 11:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ismétlés a tudás atyja. Plusz ha majd gyakorlatban alkalmazod, akkor szépen berögzül majd. Én próbálok tudatosan készülni, ha gyakorlatra megyek, pl. sebészet gyak alatt folyamat olvasgattam otthon az anatómiát, kardi gyak alatt ismételtem a vérnyomásra ható szereket stb.
2019. aug. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
88%

"Az ismétlés a tudás anyja."

Az egyetemen többször megtanulsz egy adott dolgot, minden alkalommal kicsit mélyebben vagy más szemszögből. Ekkor előveszed és átolvasod, hogy mit tanultál korábban. Ugyanígy ha beszélgetsz valakivel, és nem jut eszedbe, akkor keress rá(gondolom mindig nálad van az okostelefon), olvass gyorsan utána.

2019. aug. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
19%
...remélem nem úgy, mint pár éve az a rezidens csaj, aki nem volt képes értelmezni a cukormérő Hi jelzését, és cukros vízzel kinyírta a beteget.
2019. aug. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
91%
te, hármaska, neked kb ennyi a tudások a szakmáról, és ezt minden orvosis kérdéshez odaböfögöd...
2019. aug. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
91%
#3 majd ha meg tudod mondani, hogy mit jelent az AVNRT, CPAP vagy TPCR, akkor majd belepofázhatsz a szakmába, addig légyszíves foglalkozz a sajátoddal.
2019. aug. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
17%
Hol volt az a rezidens? 😮
2019. aug. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
28%
Legkonnyebb ha eloveszed a gyakran hasznalt gyogyszereket elolvasod a betegtajekoztatot es ott vannak a mellekhatasok is.
2019. aug. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
9%

5:

Ez amúgy most hogy jön ide ahhoz, hogy a rezidens nem volt képes a cukormérő Hi jelzését értelmezni?

2019. aug. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
78%
Úgy, hogy annyi rövidítés van az orvoslásban, hogy mire azt megtanulod, 15-ször összekevered, pláne, hogy ahány gyártó, annyiféle elnevezés és akkor találd ki. Angol cukormérő volt, így sejteni lehetett volna, hogy a Hi az nem hiba lesz, hanem high, de az törjön pálcát a rezidensek feje fölött, aki jobban csinálná és aki soha az életben nem volt még figyelmetlen. Te meg a szakma közelébe se szagolsz, szóval szépen megkérlek. Mindenki a maga háza tájékán sértegessen.
2019. aug. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
*sértegetni nem kell, csak sepregetni
2019. aug. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!