Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van itt olyan, aki egy életre...

Van itt olyan, aki egy életre lemondott egy szakról, ami érdekelte? Hogy lépett túl ezen?

Figyelt kérdés

Jártatok már úgy, hogy szívesen tanultatok volna valamit de lemondtatok róla örökre? Akár egyetemi szak, akár okj vagy akármi más. Például szülői nyomásra vagy pénzhiány miatt vagy nem volt elég pontotok vagy egyéb okból.


Hogyan léptetek túl ezen, mennyi időbe telt?


Én félig-meddig azt tanulom amit szeretek, viszont van egy szak, amiről azóta álmodok, hogy egyetemre kerültem mert itt az egyetemen kezdett érdekelni, viszont kezdek lemondani teljesen róla. A szakról is meg arról is, hogy hobbi szinten foglalkozzak a témával. Több oka is van, hogy miért.


Ki ment keresztül hasonlón?


2019. aug. 16. 23:39
 1/5 anonim ***** válasza:
miért mondtál le róla?
2019. aug. 17. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

eszem ágában sem volt lemondani róla, pedig "semmire sem jó, btk-s wc papír diplomát" adott

na és láss csodát, olyan munkám van, amihez pont ilyen diploma kellett

mi értelme annak, hogy mások elvárásait próbálod teljesíteni a sajátjaid helyett? ezzel őket teszed boldoggá, nem magadat, hát hurrá

2019. aug. 17. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Filozófiáról lenne szó esetemben.
2019. aug. 17. 07:00
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ismerek embereket, akik annak idején szerettek volna valamit tanulni (jellemzően bölcsészetet, művészetet), de a szüleik nem engedték, vagy nem volt rá lehetőségük a szakot elvégezni. És a keserűség, fájdalom a sírig elkísérte őket... kösz nem. A fogamat összeszorítva is, de én elvégeztem azt, amire középiskolásként vágytam (nagyon hasonlít a filozófiához), nem akartam egész életemben ezen keseregni. Ne mondj le az álmaidról, gondolkozz a megoldáson!
2019. aug. 17. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén azt hallottam, hogy nem sokra lehet menni a filozófiával, de talán írni?

Mindenesetre ne mondj le róla!


Ne mondj le olyan könnyen álmokról, célokról!


Én jóformán egész gimiben éjt nappallá téve tanultam. Fakadt ez a megfelelési kényszerből (nem feltétlen szülőknek, hanem a "társadalomnak"), görcsösségből, de legfőképp szerintem igenis koncentrációs zavarból. A koncentrációs zavarom máig fennáll, csoda, hogy nem kerültem orvosig vele, mert szerintem ez már-már beteges.

Plusz a logikai készségem nem a legjobb. Nagyon! béna vagyok szókeresős játékban, lassú sudoku-ban és a közepes játékokat meg se bírom már oldani. Amire magamtól kellene rájönnöm, nem sikerül.


Az osztálytársaim magolósnak neveztek, aki buta és semmit se ért meg. Néhány tanárom és magántanárom szerint is... Khm nyilván nem így fogalmazták meg, de szorgalmasnak és butának tartottak.

Aztán elmentünk egy pályaválasztási tanácsadós tesztre, ahol totál lehúztak.


Szóval olyannak láttam magam, aki szereti a tudományokat, szeret tanulni, határozottan reálos - csak buta az egészhez.



Fentiekért mentem egy engem csak tizedrészben érdeklő büfészakra.


Ha minden igaz, ősztől kezdem estin, ami ténylegesen érdekel.



Amúgy amit elmagyaráznak (akár könyv, akár a neten kell utánanéznem magyarázatért), azt igenis megértem. Ha megértettem, valamennyi gyakorlás után alkalmazni tudom. Sőt, ha megcsavarják, bonyolítják, akkor is.

Megy nekem is, csak sokszor sajnos valóban jóval nehezebben.

Inkább a koncentrációs készségemmel van tényleg gond.

2019. aug. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!