Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek miből a legkönnyeb...

Szerintetek miből a legkönnyebb érettségizni?

Figyelt kérdés
Választott tárgyra értem. Melyikből van a legkevesebb tétel? Az informatika milyen nehéz közép és emelt szinten?
2019. aug. 19. 22:41
 1/8 anonim ***** válasza:
69%

Tétek megvan határozva, hogy 20-22 témakör kell. Legegyszerűbb pl egy társadalomismeret meg ilyenek. De ugye, ki nem tanulta.

Ha jól mennek a nyelvek, akkor az.

Alapból is az a legegyszerűbb, mi neked megy. Ha hülye vki az infóhoz, annak nem fog. De amúgy fel lehet készülni mind középre mind emeltre.

2019. aug. 19. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%

Informatika minden bizonnyal a "könnyebbek" közé tartozik.


Középszinten semmi bonyolult feladat nincs, neten rengeteg anyag van, videók stb.

Emelt szinten viszont már van programozás is, nulláról nehéz lesz elindulni.

2019. aug. 19. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha van legalább egy kicsi érzéked a matekhoz/természettudományokhoz akkor a fizika érettségi középszinten egyáltalán nem okozhatna gondot, emelt szinten picit nehezebb de az sem annyira vészes.
2019. aug. 19. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én médiából érettségiztem középszinten, nagyon szerettem a filmekkel és stílusokkal foglalkozni. A másik ok, amiért ezt választottam, hogy abból nem volt szóbeli, hanem egy projektfeladatot kellett csinálni. Mire eljöttek a szóbelik én már rég túlvoltam rajta. Nem tudom, ez változott-e.
2019. aug. 20. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én etikából érettségiztem, és nem bántam meg. Igaz, hogy semmire sem jó, de sokat nem is tettem érte bevallom, es 91%os lett. Csak írnod kell egy beadandot a 3 téma közül amit majd februárban kiadnak. Van szóbeli is, de mesélős az egész. Nekem annyi volt a szóbelire készülés, hogy aznap délelőtt vegigolvastam par tételt. És még nem is abbol húztam, de így is max pontos lett.
2019. aug. 20. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Középszintröl beszélek.

Ha ügyesen rajzolsz akkor rajzból (talán vizuális kultúrának nevezik) könnyű az érettségi mert egy portfóliót kell bemutatnod.

Ha egy kicsit is sportolsz akkor a tesi érettségi is könnyü. Nem kell olimpikonnak lenni egy négyes érettségihez.

Esetleg a társadalomismeret/etika érettségi sem egy lehetlen küldetés a 10 oldalas portfolió elkészítése után.

2019. aug. 20. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A szóbeli szerintem egyik tárgyból sem gáz, mert csak ki kell dolgozni tételeket, meg kell tanulni és ennyi. Úgyhogy inkább az írásbelit nézném, mert arra nehezebb felkészülni. Pl. a rajznál is valóban "csak" be kell mutatni egy portfóliót, de az írásbeli része pedig művészettörténet, ami szerintem rohadt sok anyagot ölel fel és nem nevezném könnyűnek. Én az informatikát tartom a legkönnyebbnek, én is azt választottam. Ott gyakorlati feladat van, ami tulajdonképpen a szimpla office-nak a használata, amivel egy átlag középiskolás már eleve tisztában van, mert használja azokat a programokat. Szövegszerkesztés, táblázatkészítés, prezentáció vagy weblap és adatbázis kezelés. Könnyen be is lehet gyakorolni, de ez tényleg nem egy tanulós, seggelős, értelmezős stb. kategória, hanem szimpla gyakorlat és nem nehezek a feladatok, középszinten abszolút könnyű. A szóbelire is ugyanúgy tételeket tanulsz, illetve ott is van gyakorlat pl. hozz létre egy mappát, küldj el egy emailt stb., tehát nem nehéz.
2019. aug. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A földrajz elég könnyű. Ott az Atlasz segítségként, abból egy 75%-ot simán összehoz az ember. Szóbelin meg segítőkészek a tanárok.
2019. aug. 25. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!