Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a véleménytek, tapasztalato...

Mi a véleménytek, tapasztalatotok a Budapest,18. kerületi, Karinthy Frigyes Gimnáziumról?

Figyelt kérdés
Kb.hány ponttal lehet bejutni, milyen a közösség,tanárok stb...
2019. aug. 21. 14:14
 1/2 anonim ***** válasza:

Jó gimi. Nem olyan nehéz bejutni, csak nagyon a külvárosban van.


Nemzetközi érettségi az ottani kiemelt program. 11.-ben és 12.-ben van, szóval két éves.


Szerintem megéri, mert jó a nyelvoktatás, tehát az angolos biztosan kiváló lesz ott.

Meg a főbb tárgyakból jó a felkészítés.


Az IB érettségi azért jó, mert angolul tanulod azokat a tárgyakat, amiből csinálni szeretnél érettségit. Szóval külföldi egyetem szempontjából ez megéri, de enélkül is lehetséges.


Én azt mondom nézz körbe a suli honlapján is.

2019. aug. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Bár én (szerencsére) nem oda jártam a tesóm igen(sokat is utazott:(). Hát szerintem annak az iskolának "nagyobb a füstje, mint a lángja". Ezt arra értem, hogy amilyen pontokat elvárnak a felvételizőktől, ahoz képest az iskola nincs azon a szinten, mint egy másik ahol hasonló pontok kellenek a bekerüléshez. A közösség az nyilván változó, nekem a tesóm jobban szerette az általános iskolai osztalytarsait. A tanárok teljesen atlagosak vagy átlag alattiak. Nincsenek valami extra tanárok ott. Én egy nem kéttannyelvű, nem nyelvi előkészítős iskolába jártam mégis lett egy C1-és angol és egy B2-es német nyelvizsgám. Sőt az én osztályomból többeknek lett 2 C1-e. Szerintem ehez nem kell kettannyelvube járni. A külföldi tanulásról :én akit ismerek és kiment mind úgy tette, hogy magyar erettsegikkel és IELTS nyelvizsgaval, tehát most tényleg nem tudom, hogy mi értelme ennek az IB-nak, biztos a penzszserzesi lehetőség. Nekem a tesóm 82 ponttal jutott be és minimális Pont vesztesége volt a hozott pontokból.
2019. aug. 25. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!