Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szeptembertől valószínűleg...

Szeptembertől valószínűleg kolis leszek. Milyen lesz?

Figyelt kérdés
Sorolnátok pozitívumot és negatívumot?
2010. júl. 13. 19:00
 1/5 anonim ***** válasza:
75%
F/L?
2010. júl. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Lány vagyok. Nem egyetemre fogok járni, hanem Debrecenben van OKJ-s suli, 2éves és írták, hogy van ingyen kollégium. 20éves vagyok.
2010. júl. 13. 19:16
 3/5 anonim ***** válasza:
67%

Klassz! :) Főleg ha jó szobatársakat fogsz ki.


Pozitívumok:

egy kollégium semmihez nem fogható, tipikus hangulata. mikor ott a nagy épület, és te szinte mindegyik ajtóról tudod, kik laknak mögötte, egy csomó szobába bármikor bemehetsz, ha segítségre van szükséged, mintha egy nagy család lennétek, gyakran összejön az egész koli, vagy csak beszélgetni, vagy bulizni, vagy együtt sütni-főzni... nálunk pl. megvan, hogy minden szinten havonta "szintvacsora, szintbuli, szintbeszélgetés", együtt készítjük a kaját, hatalmasakat röhögünk. biztos, hogy lesznek barátaid a kolin belül, hiszen annyi ember jár oda, és nagyon jó velük sok időt eltölteni.

tanulásban is nagyon sokat tudnak segíteni, gondolom ugyanabból a suliból sokan laknak a koliban, össze lehet ülni tanulni. mi van, hogy hajnali 4-ig együtt tanulunk egy vizsga előtt, ha valaki nem ért valamit, mindig van, aki el tudja magyarázni... :)

mi nagyon jól összehaverkodtunk a személyzettel, portással, takarítónénikkel is, jófejek :D :D meg tényleg, az egész közösségi élmény, hogy te ebbe a koliba tartozol, sorstárs vagy, ez ad egy ilyen hovatartozási érzést vagy nem tudom... :D

az is jó, hogy kicsit elkerülsz otthonról, de nem laksz egyedül. sokat önállósodik az ember, na meg megtanul alkalmazkodni másokhoz. belátja hogy nem mindenkinek olyan az életritmusa, alkalmazkodni kell, ebből lehetnek viták, de legalább nő a problémamegoldó képesség! :) ezek után otthon is toleránsabb lesz az ember.


Negatívum: elég kevés idő jut arra, hogy magadban legyél, szóval hogy épp senki ne legyen a szobádban, vagy ne ordítson a folyosón... :D nekem speciel hiányzik néha az egyedüllét, de azt megkapom otthon hétvégén. :) és otthon meg a többiek és a közösség hiányzik. :D

néha zavaró lehet, hogy ha te tanulni akarsz, de a többieknek épp nincs vizsga, és buliznak... én ilyenkor elmegyek a koliból napközben és valami parkban, vagy egy barátnőmnél tanulok, éjjel meg keresek valami eldugott helyet :D

attól függ milyen koliba mész, lehet hogy olyan WC, fürdő lesz, amit egy egész folyosónyi ember használ... ez kellemetlen tud lenni, de hozzá tartozik és hamar megszokod. a modernebb kolikban szobánként van külön fürdő és akkor csak 2-3 emberrel kell megosztanod.

negatívum még, hogy sok koliba nehéz látogatót bevinni, mert meg van szabva, mikor hányan lehetnek bent, ellenőrzik... és mondjuk ha van pasid, és ő is kolis csak másik koliban, nehéz pl. az együttalvás, de persze minden akadály áthidalható! :D


a szobatárs(ak)on sok múlik, lehet hogy olyat fogsz ki akivel nagyon jó barátnők lesztek, de lehet hogy abszolút nem jöttök ki, de ezen akkor lehet változtatni és másik szobába menni. lehet, hogy teljesen más lesz az életritmusa, pl. sokkal korábban lefekszik mint te, és korábban is kel, ilyenkor kellenek a kompromisszumok, de meg lehet oldani.


én 3 éve vagyok kolis, és IMÁDOM. remélem, tudtam kicsit segíteni, sok sikert! :)

2010. júl. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
84%
előző vagyok, az lemaradt hogy 22/L
2010. júl. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!! Aranyos vagy nagyon!! : ))
2010. júl. 14. 16:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!