Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire emelkedhet kb. a...

Mennyire emelkedhet kb. a ponthatár?

Figyelt kérdés

Jó, tudom, nem nagy ponthatár, de attól függetlenül számít. Íme a statisztika:

2008...Összes jelentkező:88(Első helyen:33)...Felvettek:44...Ponthatár:140


2009...Összes jelentkező:128(Első helyen:39)...Felvettek:55...Ponthatár:228


2010...Összes jelentkező:158(Első helyen:54)...Felvettek:???....Ponthatár:???


Nekem 266 pontom van. Jó, nem eget rengető, de esetleg, hogy ezen statisztika alapján mennyi várható a 2010-es ponthatárnak?


2010. júl. 14. 17:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
54%
Nem lehet tudni akkor sem, ez a statisztika nem segít semmiben,mivel a felvettek pontszámától függ, de mivel nem lett vmi fényes az idei érettségi TALÁN nem fog emelkedni sokat, mondjuk ehhez a szakhoz nem kell vmi sok tudás(érettségi pontszám alapján), mert még 228 pont is baromi kevés, és nem kizárt h jelentkezett egy jobb tanuló is és hozzá fognak igazodni.Reménykedj.
2010. júl. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
sztem idén nem fognak sokat emelkedni a ponthatárok, de 22-én minden kiderül:)))
2010. júl. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

ehhez a szakhoz nem kell vmi sok tudás


ilyet azért nem mondanék a helyedben, lásd matematika szak: oda csak 182 pont kellett tavaly, és elég kemény elhiheted... :) csak alig akarnak oda menni okos emberek.

2010. júl. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Ez OKJ-s képzés...

Hát akkor fő az optimizmus :o

2010. júl. 14. 23:34
 5/14 anonim ***** válasza:
0%

18:25

Azért az sem mindegy h milyen iskola...

Azért én kételkednék a színvonalban, hogy "erős matek szakra" 180 pont elég...:// még költségtérítésesre is elég kevés lenne, nem hogy államira....

Barátom is gazd. meg matek szakos és 380 pontos volt pár éve az állami, azért van különbség.

2010. júl. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%

Teljes mértékben egyetértek az előzővel.

18:25

Mond már meg,melyik az az iskola, mert a színvonal is kb. a béka segge alatt lehet:)

180 ponttal bekerülni egy "jó matek szakra"?Hagyjuk már, hogy kemény..A ponthatárt az oda jelentkezők pontszámai állapítják meg, elég siralmas, hogy valaki 180 ponttal matek szakra megy, sőt, hogy egyáltalán tovább tanulni, még ha ktg-es pontszámról is beszélünk.

Egy jó matek szakra, meg egyáltalán bármelyik szakra ne 200-300 pont alatt jelentkezzen már valaki, ez nagyon gáz, gondolj bele, érettségin még a 2-es tanuló is összeszed 180 pontot, sőt, még állítom, hogy többet is, valaki meg ilyen ponttal akar egyáltalán tovább tanulni?


Kérdező!

Nagy valószínűséggel, ha emelkedik is, szerintem csak pár pontot, nagy emelkedés nem várható az érettségi statisztikája alapján, de ki tudja, legalább te nem 200 pont alatt akarsz próbálkozni, ami elég nevetséges...

2010. júl. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

SZTE-TTIK 2009 ANÁ

matematika BsC 182 pont, elhiheted, tényleg rohadt nehéz. Abban igazad van, hogy nem kellene ennyi embert felvenni, de nyugodt lehetsz, az "első féléves évfolyam" 20%-a szokott végezni.

2010. júl. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nem azért, de a matek szak nehezebb, mint az orvosi. A Corvinusos kommunikáció szak meg az orvosi ponthatárait is veri, a ponthatárnak a szak "nehézségéhez" az ég világon semmi köze. A legnehezebb képzések, a matematikus, fizikus, mérnök képzések, így ebben a sorrendben kb, és ezeken mindig alacsony a ponthatár, igaz elvégezni alig végzi el valaki.
2010. júl. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
nem csak a SZTE-n hanem a debreceni egyetemen is 182 pont volt a ponthatár matekszakra. Mind a kettő az a legszarabb egyetem... lol
2010. júl. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Attól még emelhetnének a ponthatáron, akkor nem lenne annyi szórás sem év közben talán.. Logikus lenne szerintem.

Amúgy meg senki nem mondta sztem h szar suliról van szó biztos.

2010. júl. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!