Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lehet esélyem bekerülni az...

Lehet esélyem bekerülni az orvosi egyetemre?

Figyelt kérdés
10.-es fiú vagyok, és nagyon szeretnék az orvosi egyetemre. 9.-ben 4,5 körül volt az átlagom, bioszból ötös vagyok, de kémiából múlt évben 4-est kaptam évvégén, mert a számolás nem ment annyira. Nyári munkámat is a kórházban végeztem. Elég elszántnak érzem magam, de sajnos nem nagyon hiszek benne hogy az emelt kémia érettségi menne mert nagyon nehezek benne a számolások. Szerintetek, próbáljak meg más hivatást, vagy lehet esélyem bekerülni az orvosira? ( SZTE - ÁOK-ra szeretnék majd jelenzkezni. )

2019. szept. 12. 19:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Fizikából is lehet emeltezni, bár ha a számolások nem mennek, ezzel nem vagy kisegítve.

Ha idén nekifekszel a kémiának (és a bioszt sem hanyagolo el, tekintve, hogy abból is kell emelt), jövőre pedig felveszed faktnak, akkor bekerülhetsz orvosira.

2019. szept. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
90%

Az utolsó két év jegye szàmít.

Egyébként ha 12.ben is azt mondod, hogy nehezek a számítások na akkor van baj. Messze van az még, addig sokat kell még tanulnod, és sokat fogsz fejlődni. Jàr fajtra, különórára, keress olyanokat akiknek szintén hasonló céljaik vannak és sikerülhet. Még seholse vagy, nehogymàr most add fel.

És ahogy az előttem levő vàlaszoló is irta, a fizika is egy opció.

2019. szept. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Szia! 9.-ben nekem is elég rosszul ment a kémia, de aztán nagyon ráfeküdtem és sok gyakorlással már egyre jobban mennek a számítások. Elkezdtem magánórára is járni és már most érzem, hogy nagy segítség. Nem lehetetlen az orvosi, csak rengeteg munka kell hozzá! Sok sikert a kémiával :)
2019. szept. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!