Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az államilag támogatott...

Az államilag támogatott orvosi egyetemre milyen nehéz bekerülni? Igaz, hogy az orvosok dolgozhatnak bármelyik európai országban? 17l

Figyelt kérdés

2017. aug. 17. 21:13
 1/8 anonim ***** válasza:
69%

Amennyiben az egész gimi alatt jól tanultál, akkor nem olyan nehéz bekerülni. Ha szinte értékelhetetlen, akkor sima duplázással már eléggé nehéz.

Két emelt kell, biosz és kémia/fizika.

Bent maradni nehezebb, mint bekerülni.

Nem csak Európán belül, bárhol dolgozhatsz a világon.

2017. aug. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Csak a 11. és 12. számít, nem?

Úgy értem, hogy a magyar orvosok, akik kimennek külföldre dolgozni.

2017. aug. 17. 21:25
 3/8 anonim ***** válasza:
29%

Igen, azok számítanak.

Igen, magyar orvosok, akik külföldön dolgoznak.. (csak visszakell fizetni a képzés díját)

2017. aug. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Te orvosi jársz? Ha igen, akkor írnál üzit, kérlek?
2017. aug. 17. 21:35
 5/8 anonim ***** válasza:
86%

Ugyanolyan nehéz, mint önköltségesre, nincs igazán különbség. Elég jó érettségit kell írnod, és az se árt, ha előtte a gimiben is jó eredményeid voltak. De messze nem lehetetlen.

Gyakorlatilag a világon bárhol dolgozhatsz, sehol nem kell "újrajárnod" az orvosit, ha már itt megcsináltad, maximum valamilyen rövidebb kurzuson/vizsgán kell részt venned, ez országfüggő. Európában a legtöbb helyen nem szórakoznak ilyesmivel.

2017. aug. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Első miről beszélsz? Orvosira 2 emelt kell ergo mindenképp duplázik, hiszen megvan midnen max pontja..
2017. aug. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
74%
#6: Attól hogy maximum pluszpontja van nem biztos hogy duplázik. Igaz, nem orvosira mentem, de nekem is max. pluszpontom volt idén és nem dupláztam, mert a másik pontszámítási móddal több pontom volt. Olvass utána a pontszámításnak.
2017. aug. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
"Nem csak Európán belül, bárhol dolgozhatsz a világon." Ez nem teljesen igaz. Amerikában nem fogadják el, egy Államvizsgát/különbözeti vizsgát (vagy nem tudom minek nevezik) kell letenni. Honosítani kell a diplomát.
2017. aug. 24. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!