Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek mit csináljak?...

Szerintetek mit csináljak? Mivel járnék jobban? Ti jártatok már hasonló cipőben?

Figyelt kérdés

Kérném a tanácsotokat. Tudom, hogy itt rengeteg felnőtt tapasztalt ember van, aki biztosan tud segiteni. De lehet idősebb kamasz is csak kérlek titeket valami tanácsot adjatok. Egy nyolcadikos fiú vagyok. Hamarosan el kell döntenem mi szeretnék lenni, hova tovább. Tudni kell rólam, hogy nagyon átlagos anyagi körülmények között mozgok. Édesapám egy szobafestő, édesanyám meg védőnő egy iskolában. Igazából elsős koromtól kezdve semmilyen értéket nem kaptam tőlük csak ezt: Tanulj! Tanulj! Tanulj! Büntetést kaptam sokáig ha 4est vagy 3ast kaptam. Most jutottam el arra pontra, hogy ebből elegem van és szembeszállok a szüleimmel. Mindketten elrontották az életüket, fiatal korukban nem tanultak, bulizták, anyukám nagyon korán megszülte a nővéremet és nyilván nem keresnek sokat és úgy érzik, hogy az értéketelen és hiányos az életük. És rám akarják erőltetni amit ők nem tudtak elérni és nem is fognak valószínűleg. Rendben van, hogy lehet jót szeretnének nekem de...

Náluk ez a kisebbségi komplexus akkor kezdődött mikor iskolába kerültem. 3 olyan osztálytársam lett, akiknek a szülei milliomosok. Nincs ezen mit szépíteni milliomosok. És látták, hogy hogy élnek, milyen körülmények között és ekkor kezdődött minden. Nos én nekem egyáltalán nincs kisebbségi komplexusom. Őszintén én sose szerettem volna és sose szeretnék luxusban élni. Én meg vagyok elégedve az átlagossal, átlagos körülmények között nőttem fel. Engem ez nem boldogít. Tudom a velem egykorú emberek mind iszonyatosan gazdag szeretne lenni és hatalommal rendelkezni, De én nem. És az a legrosszabb, hogy a szüleim is erre kényszerítenek.

A szüleim eltervezték, hogy egy gimnáziumba fogok menni, ahol halandó angolos leszek és utánna vagy BME-n vagy az ELTE-n fogok tanulni. Én mindig is mezőgazdász szerettem volna lenni, akinek van egy kis földje és megél abból jól, nem luxusban hanem csak jól. És 6-os koromban ezt sokat mondtam de csak veszekedés lett belőle. Kénytelen voltam elfojtani ezt, mert nyilván én is békét szeretnék. De én nem szeretnék se Mérnök, se közgazdász se logisztikus se semmi ilyesmi nem szeretnék lenni. Nem szeretnék ennyit tanulni és végigszenvedni ezeket az egyetemeket csak azért, hogy majd sok pénzem legyen. Mert ez nekem nem lényeg. Most őszintén nagyon megbánnám ha ellenkeznék a szülőkkel? Nagyon tönkretenném az életem?

1. Nem vagyok olyan okos. 4.8 voltam tavaly évvégén, de akkor is nem vagyok egyáltalán alkalmas arra, hogy elvégezzek egy ilyen nehéz egyetemet. Szorgalmam sincs hozzá, mert élni szeretnék nem vizsgák miatt stresszelni és könyvek felett ülni egész nap.

2. Egy kis falusi házban lakunk. Egy 20 éves suzukink van és 1 millio forint tartalékunk kb. Szarból nem lehet várat építeni. Ha meg is lenne az eszem, a szorgalmam és tényleg céltudatos is lennék, akkor se lenne esélyem olyan nagyon gazdagnak lenni. Azok a gazdag osztálytársaim, akiknek a szüleire úgy felnéznek apámék, azok a gyerekek mind egy jól menő céget fognak majd továbbvinni. De én azt látom, hogy ezek a gazdag halálra kényeztetett osztálytársaim sznobok és nehezen találják meg a helyüket a közösségekben.

Mind1. Köszönöm a válaszokat.


2019. szept. 16. 00:16
 1/7 anonim válasza:
34%
Manapság a szobafestők jól keresnek. Mehetsz mezőgazdász suliba, az érettségit is ad. De abból hogy van egy kis tanyád, meg kapirgálsz, még nem fogsz megélni. Ahhoz hatalmas terület kell, rengeteg állattal. Úgyhogy valszeg dolgoznod kell majd valahol, hogy fizetésed legyen. A tanya meg csak hobbi lesz.
2019. szept. 16. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát már aki. Apukám cégné dolgozik és nem keres jól. Magán munkákat is kell vállalni ahhoz, hogy megéljünk.
2019. szept. 16. 00:27
 3/7 anonim ***** válasza:
63%

A szüleidnek igazuk van. Tanulj, tanulj ahogy mondják. Ha ilyen jó tanuló vagy, akkor pláne. Menj a lehető legjobb gimnáziumba, ott meg majd kitalálod, hogyan tovább. A tudás alapú társadalom a jövő. Ha mégis valamilyen szakmunkát akarsz tanulni, akkor azt megteheted érettségi után. Nem véletlen, hogy a szüleid így tolnak előre, tudják, mit beszélnek. Hallgass rájuk, és tiszteld őket azért, hogy így foglalkoznak veled.


Mások anyagi körülményeivel ne foglalkozz, nem az tesz jóvá egy embert, hogy a szüleinek mennyi pénze van.

2019. szept. 16. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
59%
Igen, a szobafestők manapság valóban jól keresnek, apukád vagy hülye vagy nem alapos vagy nem kéri meg az árát vagy csak valami szabolcsi szar faluban laktok az isten háta mögött, ahol az emberek nem fizetnek a munkáért, dunántúlon ez nem így megy. Amúgy nem kell továbbtanulnod, nem is lehet ilyen felfogással elvégezni egy BME-s szakot pl. De még mást se nagyon, ami értelmes. Viszont arról tegyél le, hogy veszel egy kis földet és mint a kakas a szemétdombon kukorékol, hogy mennyire szar az élet, mert éhenhalsz. Az első válaszoló jól írta, ehhez hektárok kellenek, állatok, rengeteg milliós gép és sok munkás akiket fizetsz. Valami köztes megoldást nézegess, rengeteg lehetőség van, ha csak egy olyan színvonalra vágysz, amilyenen most vagytok :)
2019. szept. 16. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen egy szabolcsi kisfaluban lakunk. Kb 45 percre van tolunk az ukrán határ.
2019. szept. 16. 00:58
 6/7 anonim ***** válasza:
58%

Csináld azt, amit szeretnél, mert hiába végeznél mérnökként vagy közgazdászként, boldogtalan lennél vele.

Megvan az a szetencséd, hogy te legalább tudod mit szeretnél. Ezt az egyetemre menő emberek 80% nem tudja.

2019. szept. 16. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kis földből szerintem nem lehet megélni,általában vagy hobbi passzív jövedelem mellett,vagy viszonylag nagy területen folyik.


Szerintem az érettségi megéri pont amiatt,mert így később bővítheted a mezőgazdasági ismereteidet,vagy más irányba is indulhatsz.Nem kell feltétlen egyetemre menned utána.


Őszintén szólva nem ismerem a területet, de egy mezőgazdasági szakiskola mit tud adni?


Mármint,olyat amit egy szakgimi,vagy gimn.+okj nem tud.


Lehet van ilyen,mert más szakmánál is van,csak ezt nem ismerem.

2019. szept. 16. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!