Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Origó nyelvvizsga-Ti is...

Origó nyelvvizsga-Ti is jártatok hasonló cipőben?

Figyelt kérdés

Nem rég tették közzé az eredményeket a vizsgával kapcsolatban ( angol B2) és nem értek egyet az eredménnyel, nagyon lepontozták hol ott tisztában vagyok azzal, hogy a feladatokat, ha nem is tökéletesen, de jól megoldottam. Mind témailag értettem a kiadott feladatokat.


A kérdésem az lenne, h. érdemes lenne e fellebbezni ilyen esetben esetleg valamiféle megoldást találni? Hasonló eset történt már valakivel?



2015. nov. 26. 21:54
 1/6 anonim válasza:
65%

Ugyanez a helyzetem. Én sem értek egyet az eredményekkel. A tanárom szerint vagy szándékosan lepontoztak, de nagyobb az esély arra, hogy ki sincs javítva. Sok ismerősömmel ugyanez a helyzet. Biztos voltam benne, hogy meglesz és az infarktus kerülgetett mikor megláttam az eredményt. Nincs értelme fellebbezni sem, sem megnézni. Ha megnézed csak te mehetsz be egyedül megnézni, nincs tanud aki igazolja az állításaidat, s a fellebbezések nagy részét elutasítják. Ritka eset, ahol pozitív a fellebbezés végkimenetele.....

Megint csengetem a januári díjat, hátha most szimpi lesz a nevem és korrektül fognak javítani.

2015. nov. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
32%

Nincs olyan közismert, akkreditált nyelvvizsga központ, ami megengedhetné magának, hogy így lepontozzon jól megoldott feladatokat, ugyanis abból hamar országos botrány kerekedne, ami természetesen az Origó jó reputációjának és működésének végét jelentené.


A kérdésedben elkövetett helyesírási hibák arra engednek következtetni, hogy a magyar nyelv alapvető szabályaival sem vagy tisztában, ezek után nem hinném, hogy az angol olyan biztosan menne. Persze tudom, hogy egyszerűbb bűnbakot keresni, mást okolni, de ezzel csak saját magadat áltatod és csapod be.

2015. dec. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Az önismeret kezdő lépései. Jó szórakozást hozzá! :D ;)


https://www.youtube.com/watch?v=uO1NL1PheII

2015. dec. 4. 23:19
 4/6 anonim válasza:
67%

Az, hogy az én teljesen kulturált válaszomra így reagálsz, megint csak azt indikálja, hogy képtelen vagy belátni saját hibáidat, valamint egy összefüggő, értelmes válasszal sem tudsz szolgálni.


Én tényleg szívből kívánom, hogy legközelebb sikerüljön a nyelvvizsgád, csak ahhoz fel kéne előbb nőni és belátni, hogy az ilyen gyerekes viselkedés nem vezet sehová. Tanuld meg a nyelvtani szabályokat, olvass, írj, beszélj angolul -- egyszóval gyakorolj. Nem fog az öledbe hullani egy sikeres bizonyítvány, ha azt mások hibáztatása által próbálod megszerezni. Legalább gondolkozz el ezen. Beismerni, hogy hibáztál, nem szégyen. Kibúvót keresni az.

2015. dec. 5. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
+1
2015. dec. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Minden péknek a maga kenyere a legfinomabb, erről ennyit. 60%-ot elérni egy B2 vizsgán nem nagy kunszt. Ha nem sikerül, akkor nem vagy a szinten, nyugodj bele, és ne a bűnbakot keresd.
2015. dec. 19. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!