Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Fizika: egy kocsi 20m/s -al...

Fizika: egy kocsi 20m/s -al halad egy kanyarban, iránya 120°-al fordul el 10 mp alatt. Mekkora az elmozdulása?

Figyelt kérdés
Nem megy nagyon a fizika és ezt nem tudom így megoldani, képletekkel meg tudná valaki oldani?

2019. szept. 25. 20:39
 1/2 anonim ***** válasza:

Ide nem képlet kell, mert igazán nincs is (szerintem), hanem gondolkozni, bár a kérdés nem pontos, vagy nem tudom melyik válasz a jó.

A kocsi 20métert tesz meg másodpercenként (20m/s), nem?

10 másodperc alatt 200 méter utat tesz meg.

Láttál itt képletet? Ez egy pofon egyszerű gondolatmenet vége...

De a kérdés nem biztos, hogy ez, mert a kezdő és a végpont között más a távolság, mint a körív mentén megtett út.

Akkor most rajzolj és számolj....

Van egy háromszöged, mit is tudsz róla?

2 oldala 120 fokos szöget zár be és egyforma, a harmadik oldala a kocsi kezdő és végpontja között húzott egyenes..

Menne tovább?? Mert van még adat, amit nem mondtam, de tudjuk!

2019. szept. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mi az?

A két 120-os szöget bezáró oldalak hossza, amelynek végpontjai egy kör kerületén fekszenek. Mennyi a kör kerülete?

Ha a 120fok 200m, akkor a 360fok 600m.. Itt sincs képlet.

Az most jön: a kör kerülete: átmérő (nézz oda!, ez a 3szög oldalhosszának a kétszerese) * PI-vel.

Akkor az átmérő:600/3,14... és annak fele a háromszög oldalhossza.

Na innen már számolható a keresett elmozdulás.

2019. szept. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!