Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mivel lehet kiváltani a...

Mivel lehet kiváltani a kötelező gyakorlatot? (gazdasági FOSZK/Alapszak)

Figyelt kérdés

Szóval gazdasági alapszakok és FOSZK-okon van gyakorlat.

Alapszakon a 7. félévben, utóbbin pedig a 4.-ben.

Szóval én most kezdtem egy alapszakot, ami 6 féléves.

Emellett akarok elkezdeni egy FOSZK-ot(megyek majd alapszakra, így olcsóbban kijövök).

Sajnos ugyanabban a félév lenne az alapszakomon is és a FOSZK-on is.

Nem tudnék bejárna az óráimra, ha közben gyakorlatoznom is kellene.

Valamivel nem lehet felmentést kérni ez alól?


Na meg a másik: levelezőn alapszakon a gyakorlatot hogy csinálják meg, ha már dolgoznak mellette? Igazolást kérnek a munkahelyükről vagy hogyan?



2019. szept. 30. 16:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Tekintettel arra, hogy szinte valamennyi felsőoktatási oklevél megszerzésének feltétele, hogy a hallgató szakmai gyakorlat keretében némi munkatapasztalatot is szerezzen, éppen ezért ettől nem lehet eltekinteni. Ezért hívják kötelezőnek.


Olyan helyre kell menni tapasztalatot/gyakorlatot szerezni ahol igazolják neked a gyakorlat megszerzését.Az oktatási intézmény el fogja neked mondani, hogy mit fogad el.

2019. szept. 30. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Azon is gondolkoztam, hogy mondjuk a FOSZK-on elvégzem ugye a 90 kreditet, de a maradék 30-at(szakmai gyakorlatot) már nem és pattannék onnét, ott abbahagynám a FOSZK-ot.

Tehát FOSZK-os papírom nem lenne.

Majd jelentkeznék alapképzésre, amin elfogadtatnám a tantárgyaimat, aztán az alapszakon lévő gyakorlatra meg majd úgy váltanék munkahelyet, hogy le tudják igazolni a gyakorlatomat.


Szerinted ez járható út?

2019. szept. 30. 16:37
 3/7 anonim ***** válasza:

"le tudják igazolni a gyakorlatomat."

Ez azért nem teljesen így van. Erre a kötelező szakmai gyakorlatra szerződni fogsz tól-ig. Azt nem tudom, hogy nálatok kell-e erről az időszakról beszámolót készíteni, hol voltál, milyen feladatot végeztél, milyen tapasztalatot, új ismeretet szereztél, mennyire érezted hasznosnak, stb. Ezt azért jó lenne tisztázni.


Jól gondolom, hogy előbb elvégeznél egy szakképzést és utána mennél egyetemre, hogy a vitt pontjaidat ezzel tudd növelni?

2019. szept. 30. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

"Na meg a másik: levelezőn alapszakon a gyakorlatot hogy csinálják meg, ha már dolgoznak mellette? "


Nálunk (más intézmény, más szak) lehet rá kreditelismertetést kérni munkatapasztalat alapján. Kell hozzá egy igazolás, és egy munkaköri leírás a munkáltatótól, valamint egy ötoldalas beszámoló a munkánkról.

Persze csak akkor, ha olyan területen dolgozol, aminek köze van a szakodhoz.

2019. szept. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

# 4 Pontosan így van, kell a beszámoló a gyakorlatról. Tehát komolyan kell venni és nem csak úgy van, hogy egy munkáltató ad valamilyen igazolást.

Ezt nem lehet linkeskedéssel letudni.

Én nem ajánlom, hogy a szakképzésnél ne teljesítsde a szakmai gyakorlatot, kitudja hogy alakul az egyetemi élete. Be kell fejezni és utána tovább lépni. Az már egy biztos pont lesz. Semmit nem hagyunk félbe.

2019. okt. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#5: Nem, nem a gyakorlatról kell a beszámoló ilyen esetben, legalábbis nálunk. Hanem arról kellett írni, mivel foglalkozok a munkám során, amivel igazolom, hogy megvan a szükséges szakmai tapasztalatom.

Ennek alapján (plusz munkáltatói nyilatkozat, munkaköri leírás) mentességet kaptam a szakmai gyakorlat alól, és beírták teljesítettnek.

2019. okt. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Na meg a másik: levelezőn alapszakon a gyakorlatot hogy csinálják meg, ha már dolgoznak mellette? Igazolást kérnek a munkahelyükről vagy hogyan?"

Ez a legegyszerubb, mert ketto az egyben es nem kell aggodni, hogy nem lesz gyakorlati hely, mire teljesiteni kell a krediteket.


En dolgoztam olyan helyen, ahol sokan ugy kezdtek el dolgozni gyakornokkent, hogy meg csak akkor kezdtek el az egyetemet levelezon. A ceg ezt tamogatta, mivel a munkavegzeshez szukseges ismeretet, vegzettseget adta, es amikor a szakmai gyakorlatot vettek fel, leigazolta a ceg a suli fele, hogy "-tol - ig" igen, naluk toltotte ezt az idot, de ugyanugy megirtak rola a beszamolot, stb, amit meg kert a suli.

2019. okt. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!