Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mikor kell a gyűjtőkéményeket...

Mikor kell a gyűjtőkéményeket kiváltani? Mikor kötelező és ezt ki mondja ki? Mennyibe kerül körülbelül?

Figyelt kérdés

Részletezem: Zalaegerszegen lakom egy társasház első emeletén. Februárban volt nálunk a kéményseprő és itthagyott egy cetlit, hogy 6 hónap múlva újra ellenőrizni kell a kéményt, mert ez "szakmailag indokolt". Kaptam tanúsítványt is, de azon az van hibafelsorolásnál, hogy minden megfelelő.

Eddig a közös képviselőnk nem tett semmit, de hallom hogy más zalaegerszegi társasházakban - ugyanilyen papírok birtokában - már elkezdték a kémények kiváltását! Kb. 300-350 ezer forint körüli összegbe kerül egy lakónak a dolog. Próbáltam a kéményseprőkkel is felvenni a kapcsolatot, de csak telefonon hajlandók válaszolni, ők azt mondják, hogy ki kell cserélni a kéményt. De ha így van, vajon miért nem írják le? Nem értem... Tudtok segíteni?



2018. jún. 21. 15:33
 1/4 anonim ***** válasza:

6 hónapja még a kéményseprőkhöz tartozott a lakossági kémények ellenőrzése .Azóta mintha ők megszűntek volna,mert helyüket átvette a katasztrófa védelem .

Már csak lakossági hívásra mennek ki,pl kémény tísztitást is végezni,és ez a lakosságnak ingyenes lett .

Ha gond van a kéményekkel,akkor a közös képviselő vegye fel a kapcsolatot olyan vállalkozóval,aki ezt majd elvégzi.

Gondolom ilyen több is van,alkudni kell .

A vállalkozó meg majd adja a bizonylatot,hogy a kémény megfelel az előírt szabványnak .

2018. jún. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Most is a kéményseprők ellenőrzik, mivel ők értenek hozzá. Az, hogy a katasztrófavédelem alá tartoznak, az egy dolog.

Kiváltani nem fogják a gyűjtőkéményeket, mert más nincs helyettük, csak az elektromos áram (villanybojler). Viszont fel lehet újítani a kéményt, javítani, stb. Erre a közös képviselő kér ajánlatokat, ha kell.

2018. jún. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2018. jún. 28. 14:05
 4/4 anonim ***** válasza:
Kemenysepro ugyanugy van mint eddig, csak a katasztrofavedelemhez tartozik. A kemenyes kivaltas alatt nem tudom mire gondolsz pontosan. Van egy tervezet, hogy a tarsashazakban a gyujtokemenyeket egyedi kemenyre kell cserelni. A tarsashazakban amugy kotelezo a kemenysepres. A csaladi hazakba mas a hekyzet, ott kulon dijmentesen kell megrendelni. Tavaly ott is kötelező volt.
2018. jún. 28. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!