Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Laboratóriumban mit dolgoznak?

Laboratóriumban mit dolgoznak?

Figyelt kérdés

Pályaválasztás előtt állok. Érdekel a biológia. És olyanra szakmára gondoltam aki laboratóriumban vizsgálja a vért vagy szövettant végez. Ennek mi a pontos megnézése?

Köszönök a válaszokat.



2019. okt. 3. 18:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Orvosi diagnosztikai analitikus-orvosdiagnosztikai laboratórium specializáció. Van ilyen egyetemi szak, szerintem ez áll ahhoz a legközelebb, amit írtál.
2019. okt. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igen, azt néztem is, de úgy hallottam, hogy az CT, MRI meg röntgennel foglalkozik.

De most találtam a hematológust és úgy olvastam, hogy vérrel foglalkozik. Vizsgálja, diagnosztizálja.

2019. okt. 3. 20:23
 3/3 anonim ***** válasza:
Az első válaszolónak igaza volt: az orvosdiagnosztikai analitikus szaknak csak az egyik specializációja a radiográfia, a másik a kimondottan laboros. Nem minden egyetemen indul mindkét specializáció, erről előre tájékozódni kell. Az itt végzett laborosok vizsgálják a vért is. A hematológus, amiről írsz, szakvizsgázott orvos, ami azt jelenti, hogy a 6 év orvosi után még szakmai gyakorlatot kell szerezni és szakvizsgát kell tenni. De konkrétan a kémcsövekkel és a vérrel nem ők dolgoznak, ők csak a laboros által produkált leletekből vonják le a konklúziót és javasolnak terápiát. Ha laboros akarsz lenni mondjuk egy kórházban, akkor az orvosdiagnosztikai analitikus szakra menj. Van mesterképzés is ebből, ha utána még komolyabban szeretnél ezzel foglalkozni.
2019. okt. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!