Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gyakran hallani, hogy a...

Gyakran hallani, hogy a mérnökök lenézik a bölcsészeket. Fordítva is él ez a dolog?

Figyelt kérdés
Bölcsészkarról mentem át műszakira, mert út közben rájöttem, hogy jobban szeretek számokkal dolgozni... Befejeztem azt a szakot is, így volt egy kis átfedés a kettő között, mikor mindkettőre jártam. A műszakisoknál nem lepődtem meg, hogy élcelődnek velem, hogy exbölcsész vagyok, de azon, hogy milyen beszólásokat kaptam a bölcsészektől, már igen. Esküszöm, igyekeztem kerülni minden olyan megjegyzést, aminek kapcsán csak felmerülhet a gyanúja annak, hogy lenézek bárkit, de egyszerűen így sem úsztam meg ezeket a vádakat. Ahányszor akár csak segíteni akartam nekik egy számolósabb tárgyban és korrigálni pár dolgot, egyből haraptak rám, minden apróságot okoskodásnak fogtak fel, ha épp nem ment a projektor, elég megalázóan hátraszóltak nekem, hogy menjek és csináljam meg... Kicsit szánalmasan éreztem magam és mikor egy új tárgynál be kellett mutatkoznom, már félve mondtam, hogy mit tanulok még. A tanárok örültek neki, de a hallgatóktól csak a pisszegés meg a szemforgatás ment többnyire. Voltak szabadon választható témákban feladatok és mikor egy kicsit műszakis témát választottam vagy egy teszthez írtam saját programot, akkor is csak az oktató volt, aki nem vágott pofákat. Nem tudtam szinte semmit csinálni, amit ne éreztek volna okoskodásnak, ezért inkább elbújtam. Pedig tényleg azon voltam, hogy ne érezze senki, hogy én különbnek hiszem magam, egyszerűen csak más is érdekelt. Azt, aki élsportolóként a sportot vitte bele ezekbe a témákba, nem piszkálták, engem igen. Miért? Ti is tapasztaltatok hasonlót?
2019. okt. 23. 18:42
 1/8 anonim ***** válasza:
17%

Általában a kisebbségi komplexussal küzdő mérnök hallgatók szokták úgy echte a bölcsészeken kiélni a szánalmas önértékelési zavarukat. Nyelvszakon tanulok, rokonságban gépészmérnökök vannak, mindig megkapom, hogy majd menüben kérik.

Persze már 9(!) féléve tolja az egyikük az alapképzést(!!!).


Egyáltalán nincs ilyen tendencia a bölcsészek felől.

Persze van egy-kettő nagyobb szájú, esetleg arrogánsabb egyed köztünk is, de azt mi magunk is kivetjük sorainkból.


Szóval nem, fordítva nem él ez a dolog.


Pontosan melyik egyetemekre jársz/jártál és melyik szakokat végzed/végezted el?

2019. okt. 23. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
49%
Mit számít, hogy mit gondolnak a bölcsésze?
2019. okt. 24. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én bölcsészként javarészt mérnököket tanítok idegennyelvre. Köszönjük szépen, kölcsönösen tiszteletben tartjuk egymást. Persze én nem értek ahhoz, amit ők csinálnak, ők se ahhoz, amit én, de ettől szép az élet.


Persze, van olyan bölcsész, aki lenéz mindent és mindenkit, de 90%-ban nem igazán találkozol ilyennel ha bemész bármelyik btk-ra.


Szerintem undorító ez az egész utálkozás, bármelyik oldalról is jöjjön.

2019. okt. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
63%

"Mit számít, hogy mit gondolnak a bölcsésze?"


Ennyi erővel mit számít, hogy mit gondolnak a mérnökök?

2019. okt. 24. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem az a fontos, hogy mindenki a lehető legtöbbet hozza ki abból, amit tanul és ami érdekli. Lenézni valakit azért, mert másban jeleskedik, pedig mindkét fél részéről hülyeség és nyomorékság.

Én bölcsészként mindig rászólok azokra a csoporttársaimra, akik más területen lévőket minősítenek, mert ilyet értelmiségi nem csinál.

2019. okt. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
40%
El nem tudom képzelni, amikor a bölcsészek más szakosokat szólnak meg. Vagyis...mindenki inkább a bölcsészeket szülja meg, hogy amit ők tanulnak, csinálnak, azt bárki meg tudná, nem pedig fordítva. No offense.
2019. okt. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
33%
Utolsó: nem sértettségből, de ezt mi alapján mondod?
2019. okt. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

# 1/7-nek sztem igaza van.


nagyon ritkán hallok olyat, h egy bölcsész lekezelően beszélne mérnökökről, fordítva viszont gyakran. az biztos, hogy a bölcsészeket szidók általában nem sok fogalma van arról, milyen egy bölcsész szak.

az ilyen „mérnökök elvégeznének bármilyen bölcsész szakot” baromságokat nem lehet komolyan venni.


De! bölcsészként dolgozom reál területen (ha néha angolról kell fordítani, azt is én csinálom), és néha hallok ilyen „a magoláshoz nem kell ész” szintű butaságokat a humán tárgyakról, bölcsészekről.

ami azért vicces olyan emberektől, aki nem igazán tudnak idegen nyelven beszélni, sem helyesen írni.

mellesleg azért sem nagyon értem a jelenséget, mert tény, h a reálosok értenek a műszaki, reál dolgokhoz, de úgy en bloc nem látom, h értelmesebbek lennének (jobban értenék a világban zajló dolgokat/jobban érvelnének, idegennyelv-tudás, tájékozottság ec).

2020. máj. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!