Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mással is úgy van, hogy ha...

Mással is úgy van, hogy ha egyszer végigért az anyagon, és ismételne, azt veszi észre, hogy nagyon kevés dolog ragadt meg?

Figyelt kérdés
Ilyenkor mindig bepánikolok, bár a vizsgák eddig mindig jól sikerültek, de én ezt csak annak tulajdonítom, hogy jó tételt húztam. Esetleg lehet arról szó, hogy az információ már el van raktározva az agyunkban, csak kell egy konkrét eset (pl. egy tétel), amikor az információ adott része előjön? Általában annyira pánikolok sokszor, hogy már azt sem hiszem el, hogy az én agyam is képes a normális működésre. :D

2019. jún. 1. 11:18
 1/3 anonim ***** válasza:
Én is mindig ezt érzem, de a vizsgán eszembe szoktak jutni. A barátaim szerint született mázlista vagyok, mert mindig sikerül minden vizsgám 4-5-re és még nem buktam semmiből. De ezt gyorsan lekopogom, mert még csak elsős vagyok.
2019. jún. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nálam is dettó ez megy :D akkor megnyugodtam, hogy nem vagyok ezzel egyedül. :)
2019. jún. 1. 12:43
 3/3 anonim ***** válasza:
Persze. Én azért szoktam, amikor először olvasom végig, amit meg kell tanulnom, aláhúzni a fontos részeket, és amikor másodszorra olvasom, vagy harmadszorra (egy olvasás kevés), akkor már csak az aláhúzottakat olvasom el.
2019. jún. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!