Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az OE-t vagy a BME-t ajánljáto...

Az OE-t vagy a BME-t ajánljátok inkább?

Figyelt kérdés

Ipari termék- és formatervező mérnöknek szeretnék tanulni. Engem inkább a kreatív munkafolyamat és az alkotás érdekel, szeretnék már egyetemi éveim alatt láthatót alkotni, illetve nem feltétlenül a műszaki termékek tervezése (egyelőre attól sem szeretnék elzárkózni, de megnyugtató lenne, ha ezek esetleg nem fognak meg tudok más irányba is fordulni). Épp ezért szimpatikus a OE-n az öltözéktervezés és kiegészítők specializáció. A BME-n nem tudom, hogy tudnék-e nem csak műszaki tárgyak, gépek tervezésével is foglalkozni, erről nincs információm..Viszont a BME-ről többet hall az ember, nevesebb iskola. Van aki azt ajánlotta.

Szívesen meghallgatom BME-s és OE-s diákok, volt diákok véleményét is. Előre is köszönöm a segítséget! :)



2019. okt. 24. 16:09
 1/3 anonim ***** válasza:
79%
Sztem itt inkább a szak választás helyessége a kérdéses, és nem maga az iskoláké.
2019. okt. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A BME-s képzés nyilván sokkal nekezebb, de sokkal többet is fogsz tudni. Nyilván az alapképzés alatt kevesebb gyakorlati feladat lesz, inkább az a cél, hogy a tudományos alapjaid minél erősebbek legyenek.

Ha te öltözékeket, dekorációkat szeretnél tervezni, akkor szerintem nem megfelelő neked egy ipari termék-és formatervezői mérnöki szak, mivel itt rengeteg fizika és matek van, viszont egy öltözék tervezésénél nem nagyon kell semmit sem mérnöki szempontból vizsgálni (ilyenekre gondolok, hogy folyáshatár, másodrendű nyomaték, különböző merevségek, amik egy polc, vagy ablak, stb. tervezésénél előjöhetnek.

2019. dec. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Egyébként BME-s gépészmérnök hallgató vagyok, de a terméktervezőkkel nagyon közel áll a képzésünk, sok közös tárgyunk van.
2019. dec. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!