Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek megérné vegyészmér...

Szerintetek megérné vegyészmérnöknek menni, ha nem vagyok olyan jó matekból?

Figyelt kérdés

Világéletemben 4-es voltam matekból, úgy, hogy jártam külön tanárhoz. Most 11.-ben kicsit felcsillant a remény, mert eddig van egy négyesem és egy ötösöm, és a következő tananyagot is értem. Eleve a jegyeim idén drasztikusan javultak, amióta más módszerrel tanulok, szinte mindenből kitűnő vagy csak simán ötös vagyok.

Kémia faktra járok, amit nagyon szeretek és értek is, viszont a matekkal kicsit hadilábon állok, és félek, hogy nem bírnám az egyetemi matekot.

A legjobb tárgyaim az angol, német, kémia(emelt), fizika, töri, irodalom. Ha ez valakinek segít valamit.


17/f


2019. okt. 30. 09:08
 1/7 anonim ***** válasza:
66%

Ha megy a kémia elmélet és a számítások akkor semmi gond nem lesz.

Nincs olyan sok matek.

Egyébként még fel tudsz zárkózni. Gyakorold a Studium Generale-n a matekot témakörönként. Ott van megoldás és feladat, érettségire ha ezt begyakorlod és érted simán ötös leszel :)

2019. okt. 30. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkepp elheto dolog.

Hajra

2019. okt. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát azért nekünk Muzsnayval a matek 1-2-t túl kell élni, és nem könnyű, már ha tényleg jó jegyet is szeretnél. És nem sajnálja a hallgatókat, ha bukásról van szó. Én minden órára bejártam, írtam 6-8 oldalt, amik megfelelnek egy tételnek, szóbelin abból tanultam. Sokan be se jártak és mindenféle 1-2 oldal/tétel-es jegyzetből tanultak, nagy szerencsével át tudtak menni páran 2-3-assal, de aki így tanult, többnyire megbukott.


De ok, túl lehet élni magát a matek tárgyat. Viszont később lesz vegyipari géptan 2-3, ahol a tanár bizony megköveteli a számításokkor a matekot. Ugyanez lesz kémiai technológia szemináriumon, a laborokon is. Folyamaton pedig a drága differenciálegyenletek...Mindezt túl lehet élni, ha nagyon nem megy, de akkor meg biztos nem ezekkel fogsz foglalkozni a jövőben. Ja és mérnök sem leszel, az biztos.

2019. okt. 30. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Menj inkább vegyésznek akkor, hidd el, szenvedni fogsz az egyetemen.
2019. okt. 30. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Még meglátom, hogy hogyan fog menni a matek. Nyilván próbálom magam minél jobban odatenni, és hiszem, hogy tudnék belőle jobb lenni. Majd úgyis kiderül, azért köszönöm szépen a válaszokat! :)
2019. okt. 30. 18:14
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Na de hogy ne csak a kedved vegyem el: van ez a mateking.hu oldal, itt nagyon királyul elmagyarázzák a dolgokat, amit nem értenél esetleg egyetemen :) Fel a fejjel.
2019. okt. 30. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Végzett vegyeszmérnök vagyok, egyetemen teljesen más lesz a matek mint középsuliban.

Kellő szorgalommal teljesíthető, a Bolyais könyvek sokat segítenek a deriválás és az integrálás elsajátításában:)

Ha ez a szak az álmod, ne mondj le róla csak a matek miatt, ráadásul a négyes nem egy rossz jegy :)

2019. nov. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!