Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért gondolják bölcsész...

Miért gondolják bölcsész fiúkat/férfiakat férfiatlannak, femininnek és gyengének?

Figyelt kérdés

Elsőéves germanisztikás vagyok az ELTE-n.

Magamat igazán férfiasnak gondolom, mások is így vélekednek rólam.

Vezetni is tudok, szeretem a gépeket, mozdonyokat, 100% fiús vagyok.

Egyedül a magasságom(180) miatt szoktak beszólni, mert a legtöbb lány a szakomon is 175-180cm magas.


Több helyen, köztük a gyakorin is olvastam ezt konkrétan, hogy azok a fiúk, akik bölcsészszakra mennek, nem férfiak.

Esetleg "cuki fiúk", de férfiak biztos nem.


Honnét ered ez a sztereótípia?



2019. okt. 30. 10:48
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

60%-os: Egyáltalán nem színvonaltalan a BTK, csak te vagy túlságosan lenéző a bölcsészekkel szemben.


Ez a szak neve: germanisztika[skandinavisztika].

Kifejezetten skandinávia kultúrájával, nyelveivel, irodalmával, történetével és a skandináv népek történelmével foglalkozunk, jövőre már a választott nyelven.


Te valamit vagy nem értesz vagy el vagy tévedve!

"Kb. mintha valaki fizikusnak jelentkezne fizika érettségi nélkül."

Mégis hogyan?

Ezen a szakon egy árva szó sem esik Németországról!

Maximum annyi, hogy hogyan van dánul/svédül/norvégül az, hogy Németország + annyi, hogy Dániával határos.

Kb. ennyi!


Ha egy kicsit utána néznél a dolgoknak vagy akár a józan paraszti eszeddel(ha van, persze) gondolkoztál volna, akkor rájöhettél volna arra, hogy a "germanisztika" nem német, hanem germán(!) tanulmányokat jelent.


Ebbe beletartozik a német, holland és a skandináv tanulmányok.

Ide kellene tartoznia az anglisztikának is, mert hát az angol is germán nyelv, bármennyire is meglepő.

Csak hát a presztízs meg a nagyság miatt nem germanisztika.

2019. okt. 31. 20:49
 12/13 anonim ***** válasza:
0%

Már eleve az, hogy ez a kérdés mefogalmazódott benned már leír téged, hogy miért érzed magad lenézve meg mi bajod van neked..

Kisebbségi érzete van mert 180 centi, meg hisztizik mert másnak nem tetszik a szak amire jár.. Istenem 😂

2019. nov. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Nem hisztizek, csak te vagy ellenszenves.
2019. nov. 7. 19:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!