Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tényleg lenézik és kigúnyolják...

Tényleg lenézik és kigúnyolják a más szakos hallgatók a bölcsészeket az egyetemen, mondván, nem ér semmit, amit tanulnak, és csak az államon élősködnek 3 évig?

Figyelt kérdés

2018. dec. 27. 15:00
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
85%
Felnőtt embert a büfé előtti pletyka nem érdekel. Ha igen, akkor érdemes felkeresni egy bölcsészt (pszichológust), aki segít helyretenni mi az, ami fontos és mi az, ami nem. ;)
2018. dec. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Pontosítok, konkrétan az anglisztika, germanisztika meg a nyelvre épülő dolgokra gondolnak, mondván, arra kapnak egy diplomát, hogy megtanultak egy nyelvet.
2018. dec. 27. 15:23
 3/19 anonim ***** válasza:
87%
Légy őszinte magadhoz, miért érdekel téged, hogy mások mit mondanak? Szereted, amit tanulsz, csinálsz? Jó vagy benne? Hasznosnak tartod? Akkor nem mindegy, hogy más szakos hallgatók mit gondolnak?
2018. dec. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Engem nem érdekel, nagyon tetszik az anglisztika, csak hallottam, hogy ezek semmibe sincsenek nézve.
2018. dec. 27. 15:29
 5/19 anonim ***** válasza:
49%
Persze, állandóan megy a viccelődés. Utána benyögöm, hogy bölcsészként nemzetközi menedzser vagyok nettó 7000 eurós fizetésért, és akkor lehervad az arcukról a gúnyos vigyor.
2018. dec. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Anglisztikás vagyok, és igen, van aki szeret ezzel viccelődni, de rohadtul nem tud érdekelni. Én tudom, miért vagyok itt, és jó is vagyok abban, amit csinálok. Csak ez számít.
2018. dec. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
92%
A másik meg az hogy, aki azért megy pl. anglisztikára vagy germanisztikára, hogy megtanulja a nyelvet, akkor az pislogni fog tátott szájjal, mert nagyon nem arról szólnak ezek a szakok....
2018. dec. 27. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Estádio de Felchút ***** válasza:
59%

Nem igazán van értelme a karok/szakok közötti falloszméregetésnek.

A munkaerőpiacmajd eldönti, kire és mire van szüksége. A fizetési papírodon világosan rajta lesz, mennyit ér a tudásod.

2018. dec. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2018. dec. 27. 20:40
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos előfordul. Viszont azért azt nem ártana terjeszteni, hogy nyelvszakon nem a nyelvet tanuljuk, hanem a nyelvRŐL (amibe beletartozik nyelvészet, kultúra, történelem, irodalom, miegymás). Az csak egy kellemes hozadéka a dolognak, hogy ezek egyetemi szintű tanulásához tudni kell a nyelvet, ergó fejlődsz, fejleszted magad az adott nyelvből.


De ne foglalkozz az ilyen ítéletekkel. Többnyire olyanok bírálják a bölcsészeket, akik sose láttak még egyetemet belülről. Igenis, a legutolsó bölcsész diploma is hasznos!

2019. jan. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!