Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit mondjak a tanárnak? :D

Mit mondjak a tanárnak? :D

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy két hét múlva esedékes egy dedikálás amire nagyon szeretnék elmenni, de elég messze van a helyszín, így az egész napot ki kellene vennem az utazás miatt. Viszont mivel aznapra esik a dedikálás, amikor gyakorlatom is van a suliban - elvileg csak táppénzes papírral tudom kivenni azt a napot - táppénzre kellene elmennem.


Azon felbuzdulva, hogy a múltkor egy osztálytársam elkéretőzött és a tanár megengedte neki azzal, hogy azt a napot később "ledolgozza" én is szerrtnék ezzel bepróbálkozni. :D A bökkenő csak annyi, ha őszintén bevallom neki miért mennék el biztos nem enged el, mert nem vagyok épp a szíve csücske. Szóval csak egy jó kis indokot kellene kitalálnom miért utazok el az ország másik felébe. Az elég gyenge indok, hogy a szememmel megyek kezelésre? (Nem olyan rég volt vele kisebb gondom, azért gondoltam erre) :D Vagy esetleg tudnátok segíteni kitalálni valami frankót? :D



2019. nov. 1. 18:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A szemeddel azért átlátszó a story mert arról kapnod kellene orvosi igazolást hogy aznap te emiatt nem mész be. Nem gondolom egyébként hogy bárkinek az aláírása érné ennyit, de a te dolgod. Mivel 1 napos táppénz nincs, max egész héten azon leszel.
2019. nov. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Épp ezért kérek segítséget. :D Ez amolyan "egyszer az életben" alkalom, úgyhogy, igen, ér ennyit a dolog számomra. :) A dokim biztosan nem írna ki, ha nincs bajom, az ösztöndíjamat pedig rendesen megcsapolná az az egy hét, főleg, ha utána netalántán tényleg ágynak dőlök...
2019. nov. 1. 19:20
 3/12 anonim ***** válasza:
Én a helyedben megbeszelnem a szüleimmel hogy mit szeretnék és együtt kiokoskodni valami storyt. Ha a szülő ker el valami indokkal akkor nem hiszem hogy problemaznanak rajta. Viszont áruld már el ,hogy kinek az aláírása ilyen fontos hogy atutazod az országot érte? 😃
2019. nov. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
esetleg, fáj a térded és ortopédushoz kell menned? :D
2019. nov. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Miért ne lehetne a beteg nagymamát orvoshoz vinni? Legyen a nagyinak baja a szemével, amit csak egyetlen helyen tudnak elvégezni az országban olyan mutetet, és mit ad Isten, hát nem pont arra a napra kapott időpontot?
2019. nov. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Te tanulsz, és közben még a tanárnak vagy valami asszisztense? Mert nem értem, a táppénz, ha diák vagy, a diákok fizut alapból nem kapnak, úgyhogy az gondolom, nálad nem játszik. Vagy ez most egyetemi, vagy középiskolai gyakorlat? Általánost nem hiszem, mert az általános iskolában mindenki általánosan azt tanulja, max még vannak ilyen tagozatos osztályok , de valami külső , speciális gyakorlat nem hiszem, hogy van. Szal akkor én ezt most nem értem, hogy milyen féle, milyen jellegű gyakorlat, amit később még be is lehetne pótolni? Te készültél volna arra a napra valami kiselőadással? Vagy az egész osztály ad elő valamit aznap, kórusban, mondjuk énekeltek? Mert ha sokan vagytok, akkor nem biztos, hogy megéreznék pl a te hiányodat. De amúgy meg, ha be lehet pótolni, és a szüleid vállalják, hogy adnak róla szülői igazolást, akkor meg lehet csinálni. Viszont a szüleidnek kell akkor kivenni szabit tehát aznapra, ha ők visznek. Egyiküknek legalább. Tehát szerintem inkább nekik kéne szólni, őket kéne megkérni, hogy intézzék ezt, és akkor majd utólag gondolom igazolod. Vagy nemtom, erről a kikérőt elfogadnák -e, hogy "okés, igazoltnak tekintjük", vagy hogy egyáltalán elfogadnának-e erről bármilyen jellegű igazolást, ha megmondod őszintén, és nem csak az lesz ott pl az ellenőrződben (már, ha használtok olyat), hogy családi okok miatt. Mert el nem feltétlenül engednének amúgy, viszont be is tudod pótolni. Szal én nem értem ezt az egészet. Szüleid belementek ebbe, hogy kihagyd azt a napot,és a dedikálásra menj helyette? Vagy már dolgozol, hogy a táppénzt emlegetted? Vagy miezna, nem értem. Esetleg diákmunka?
2019. nov. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

#2


Tudnak róla itthon. :D Nem tud elkérni, mert mint mondtam, csak táppénzes papírral hiányozhatok, másrészt pedig felnőttoktatási rendszerben vagyok, így max. magamnak tudnám igazolni, de ez az opció csak hétfő, kedd, szerdán játszik, ez a nap pedig péntek lesz. De köszönöm az ötletet.

A kedvenc írónőmé, Colleen Hoover-é, aki egyébként most először jön ide Amerikából. :)

2019. nov. 2. 08:03
 8/12 A kérdező kommentje:

#3


Sajna nem játszik, idén már voltam, kontrollra pedig csak jövőre kell visszamennem. Azért köszönöm az ötletet. :D

2019. nov. 2. 08:04
 9/12 A kérdező kommentje:

#4


Uu, nagyon köszönöm, kicsit átköltve, de szerintem ez lesz a befutó. :D

2019. nov. 2. 08:06
 10/12 A kérdező kommentje:

#5


Igaz nem sok köze van a válaszodnak a kérdésemhez, azért válaszolok.

Hála Istennek nem. :D Ösztöndíjat kapok, ezért kell a táppénz, mert, ha hiányzok ezt a keveset is megcsapolják.

Kisgyermenevelő-gondozó OKJ-n tanulok, és külsős gyakorlatról van szó, amit szigorúan vesznek, jelenléti ívet töltünk ki, meg minden, így hiába nem vagyunk ott teljes munkaidőben mi is "dolgozunk".

Nem, nem lenne aznap semmi különleges, csak a bölcsődei csoportokban vagyunk felosztva 2-3-asával, így azért látszana, hogy hiányzom, de biztos vagyok benne, hogy a mentorommal meg tudom beszélni a dolgot, a "főnökasszonnyal" - nekem tanárommal - más a helyzet.

NEM tudnak a szüleim igazolást adni, magamnak igazolhatok hétfőn, kedden, szerdán, ez pedig pénteki nap lesz, tehát pont beleesik a gyakorlatba. Nem, nem velük megyek, ők agybajt kapnának ott, amekkora fangörcseim lesznek. :D

Persze, mert nem igazán vagyok otthonról eljárós típus, így örülnek neki, hogy kimozdulok. :D A többi kérdésedre feljebb már válaszoltam.

2019. nov. 2. 08:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!