Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Három hónap alatt fel tudok...

Három hónap alatt fel tudok készülni egy 100%-os matek és angol érettségire középszinten? Most érettségiztem, csak nem sikerültek túl jól a dolgok.

Figyelt kérdés
2010. júl. 18. 15:28
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Bármennyit tanulhatsz, de 1 pontot bármilyen kis szarságon elveszíthetsz, még középszinten is. Miért kell neked 100% ?
2010. júl. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Pontok miatt........
2010. júl. 18. 15:31
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

100%-ot még a profik se nagyon tudnak, megoldókulcs is sok szerepet játszik

Hanyas lett a matekod, angolod?

Ha nincs sok hiányosságod lehet 90% körüli, de ha beleadaz mindent

2010. júl. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

hát sztem lehetetlen 100%-ot írni

pl: angolbol felsőfokúja volt osztálytársamnak és középszintű érettségin 98-at írt....de nem azért mert nem tud angolul......

2010. júl. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
91%
100%-ot írni lehetetlen. A megye legerősebb gimijének legerősebb osztájába jártam, és a legjobbak is max 95-99%-ot írtak. Ráadásul ez az érettségi úgy van kitalálva, hogy nem lehet készülni az íráseli részére. Vagy tanultál 4 évig, és jól fog sikerülni, vagy nem. Ne akarj hibátlant írni, mert akkor csak csalódni fogsz magadban. Ennyi idősen tisztában kellene lenned azzal, mit tudsz és mit nem, adott esetben mennyit tudsz teljesíteni. Ha tényleg komolyan veszed a tanulást, és nagyon rákészülsz az októberire, kb 90%-ot simán összehozhatsz.
2010. júl. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
34%

Hát azért lehet 100%-ot írni, főleg matekból. Itt a legkevesebb a szubjektív értékelés lehetősége. Abban igazatok van, hogy könnyen belecsúszik pár pont hiba. Nálunk faktos matekon csomó valakinek lett 95 fölött, de a 100 is sikerült hármunknak, de a többiek is akik 90 fölé megírták szerintem képesek lettek volna a százra simán csak épp becsúszott vmi.

Szóval a 100 azért annyira nem lehetetlen emelt szinten matekból :)

2010. júl. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
de ő középszintet kérdezett, de jó lenne tudni, hogy hány százalékos lett kérdező az érettségid és mennyi hiányosságod van, mert 3 hónap azért kevés, még ha mindennap is foglalkozol vele, bár emberfüggő.
2010. júl. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
De pesszimisták vagytok............
2010. júl. 18. 16:14
 9/20 anonim ***** válasza:

Nem lehetetlen. Miért lenne az?:D

A matek egyáltalán nem szubjektív. Ha meg tudod olani és figyelsz rá, hogy mindent leírj, ne csak az eredményt, akkor nem tudnak belekötni!

Nekem is 100% lett, pedig még csak zseni sem vagyok és faktra sem jártam. Egyik osztálytársamnak szintén 100% lett, igaz, ő emelt szinten tanulta a matekot (de csak középszintűzött).


Nyelv már nehezebb ügy, mivel ott van levélírás, amit le tud pontozni a tanár. De ha rendes, akkor az sem lehetetlen. A szövegértés része pl tök könnyű szokott lenni...


Hogy három hónap alatt fel lehet-e készülni az jó kérdés. Tőled meg a képességeidtől függ. Matekhoz pl inkább logika kell, meg gyakorlás.


De miért kell mindkettőből 100%? Hova szeretnél menni és hány pont kellett oda tavaly meg tavaly előtt?

2010. júl. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Matekból könnyű 100%ot írni, de az a baj, hogy ez jobbára nem tanulás kérdése ennél. Ha van logikád, meg tudod csinálni, de rettentő könnyen elszámolhatsz valamit, vagy egy feladatrészt kihagysz, és 1-2 pont máris ugrik. Angolból sem lehetetlen szerintem, de az neccesebb kicsivel. Gyakorolj rendesen, és figyelj rettenetesen oda, akkor meglehet.
2010. júl. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!