Mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

Egyetemre járok és mostanába úgy érzem, nem érdekel amit tanulok és emiatt, nemcsak emiatt de emiatt is, depressziós lettem eléggé.

Mesterszakról van szó. Ez az első félévem. Mikor ide felvételiztem, azt hittem nem fogom ezt érezni. Már évek óta érdekelnek különböző területek (irodalom, filozófia), ezekkel valamilyen szinten foglalkoztam is de nem ilyen mesterszakon tanulok. Érdekelne a mesterszakom de valahogy közbe mégis azt érzem, hogy nem tud érdekelni. Túl soknak érzem a tanulás mennyiségét, mert nehéz hétköznap tanulni de sajnálnám feláldozni a hétvégémet, mert úgy érzem jár nekem. Ráadásul egyre többször van olyan érzésem, hogy csak a filozófia tenne engem boldoggá. Különben mesterszak után irodalom PhD-ra terveztem menni (annak is megvan az oka, hogy miért nem filozófia), ami nagyjából érdekelne de kínszenvedésnek tűnik addig ez a két év. Talán ettől is jobban érdekelne a filozófia de erről lemondtam már régen. Ez már a negyedik évem az egyetemen és a legelső félévtől kezdve van meg bennem ez az érdeklődés. Néha már annyira nyomaszt, hogy nem érdekel, amit tanulok teljes egészében és hogy magam sem tudom hol a helyem, hogy már akár az öngyilkosságon is gondolkodok, hogy talán ez is egy megoldás. Van egyéb problémám is de ez nagy mértékben hozzájárul.

A filozófiáról azért mondtam le már rég, mert nem lehet elhelyezkedni vele, a szüleim elleneznék, a párom - aki szakmabeli - szintén ellenezné valószínű. Persze ők ezzel jót akarnak, meg akarnak óvni tőle, hogy ne legyen munkám vagy keveset keressek de nekem ez így továbbra is szomorú.


2019. nov. 13. 22:38
 1/3 A kérdező kommentje:
Lehet másnak ez nevetséges de elhihetitek, hogy nem szórakozásból vagyok boldogtalan.
2019. nov. 13. 22:40
 2/3 A kérdező kommentje:

Össze vagyok zavarodva, nem tudom mi az, ami legjobban nekem való. Pontosabban tudom (filozófia) de mégis összezavarodtam, mert amikor az órákon ülök, akkor néha érdekel egy téma de úgy órákon kívül meg ezt egyáltalán nem érzem, sőt, épp ellenkezőleg. Az irodalom meg érdekel, ebben biztos vagyok de hát elhelyezkedni ezzel se nagyon lehet (csak PhD, meg ha valaki tanít az egyetemen), ami pedig ettől is jobban érdekel az ugyebár a filozófia de azzal se lehet elhelyezkedni.

Most egy olyan szakon vagyok, amivel jól lehet keresni, biztos lenne vele munkám, mégsem vagyok teljesen boldog. Mindenki ezzel bíztat meg másoknak ez elég, nekem valahogy nem.

2019. nov. 13. 23:03
 3/3 anonim ***** válasza:
Rengeteg ember tanul/dolgozik olyasmit ami nem érdekli. És akkor mi van? Semmi. A lényeg hogy jól végezd a munkád. Ha amit most tanulsz 1 olyan szak amiben egyébként jó lehetőségek vannak, akkor keresd meg 1 olyan oldalát ami legalább minimális módon érdekel, vagy "kevésbé rossz" , és koncentrálj arra. Ha a filozófia ennyire tetszik, foglalkozz vele a szabadidődben, való igaz hogy azt aztán tényleg nem éri meg tanulni.
2019. nov. 14. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!