Van értelme vàltani?

Figyelt kérdés

Idén kezdtem az egyetemet turizmus-vendéglátás szakon. Sajnos sikerült külső hatásra rábeszélni magam erre a szakra. Sajnos rengeteg matekos tárgyunk van/lesz és úgy érzem hogy már idén ki fog fogni rajtam a matek teljesítése,világ életemben inkább humán beállítottságú voltam.

Gondolkoztam a jogi diplomán is,ha most otthagynám az egyetemet a joggal próbálkoznék. Van értelme arra váltani?

A dolgok megtanulásával sosem volt problémám, volt mindig szorgalmam leülni mellé, és itt a turizmuson is mennek a tanulós tárgyak,amikben nincs számolás. De nem vagyok teljesen biztos hogy a jog jó döntés lenne-e.


2019. nov. 20. 16:13
 1/5 anonim ***** válasza:
51%
Hát a jog minden, csak nem jó döntés, főleg kapcsolatok nélkül nem. Az, hogy ha érzed, hogy nem vagy jó helyen és váltasz, az érthető és logikus döntés., de személy szerint én nem ajánlanám a jogot. Vannak olyan, nem matekos területek is, ahol jól el lehet helyezkedni, keress ilyeneket inkább. Menedzsment, HR, nyelvek, stb.
2019. nov. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Iratkozz ki, addig dolgozz vagy kezdj el valami 2 éves képzést, mire a végére érsz rájössz mit szeretnél. Én is ezt csináltam és már tudom merre fogok menni.
2019. nov. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A menedzsmentet meg a HR-t kerüld, hiába mondta a #1. A nyelvek viszont hasznosak lehetnek. Idegenvezető, tolmács, fordító. Vagy csináld azt, amit a #2 mond, hagyj időt arra, hogy kisilabizáld mit is akarsz végül. Az viszont nagy hiba lenne, ha több szakot is váltogatnál és a végén oda jutsz, hogy elfogynak az állami féléveid ,viszont nem sikerült semmit kitanulni. Céltudatos, határozott döntést kell hozni. Megjegyzem, a turizmus-vendéglátáshoz talán az idegenvezetői szak áll a legközelebb a munka jellege tekintetében. Persze a döntés a tied.
2019. nov. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én sem ajánlanom a jogot egyáltalán, totál telített, már nem fizet olyan jól és nem könnyű munkát kapni vele, sokan pályaelhagyók vagy éppen nem jogi munkakörben dolgoznak. Ráadásul nem 5 évvel ér véget a jogi képzés (ami amúgy brutál nehéz), mivel utána 3 év jogi gyakorlat és szakvizsgáznod kell ha jogi munkakört akarsz betölteni és nem éhen halni a közszférában (ügyvéd, jogtanácsos, bíró, ügyész stb.).

Most már a jogi pályán csak a legtehetségesebbek, legkitartóbbak érvényesülnek na meg akinek a családjában jogász van és adott a lehetőség, hogy átvegye az ügyfélkört vagy ismerős valahova betoljon. Menj rá professionra, nézd meg mennyi jogi állást hirdetnek meg, egy meghirdetett állásra van, hogy 30-40 önéletrajz is érkezik és 1 jogászt vesznek fel, elképzelheted mekkora a verseny.

Eléggé nagy az elvárás a frissen végzett jogászokkal szemben manapság (cum laude diploma nélkül szóba sem állnak veled, angol C1 alap és már kell a legtöbb versenyszférás pozícióban egy 2.nyelv munkaképes ismerete is, külföldi tanulmányutak, dolgozz 10 órát ha nem többet (hétvége sem biztos, hogy szabad) nettó 200 alatti bérért (esetleg nettó 200 felett nem sokkal).

Jobb feltételek mellett tudsz dolgozni már egy 3 éves gazdasági BsC diplomával is és azzal külföldre is el tudsz menni dolgozni, joggal Ma.-ra betonozod be magad egy életre és egyáltalán nem éri meg szívni vele annyit, mert nem keresel annyit vele közel sem. Nagyon sok csóró jogászról tudok (sajnos).

Szóval a jog legyen az utolsó, ami mellett döntesz.

2019. nov. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Utolsó voltam, frissen végzett jogászként írtam le a tapasztalatom.
2019. nov. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!