Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Leírnál valaki, hogy hogyan...

Leírnál valaki, hogy hogyan lehet fellebbezni az egyetemi felvételinél és hogy hol találok róla információt a neten?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam ha csak egy pár ponton múlik a felvételi a halasztók vagy azoknak a helyére akik mégsem mennek, fellebbezni lehet.Sajnos eddig nem találtam bővebb infót erről...
2010. júl. 19. 08:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Halasztás? Aki passzívra teszi magát, akkor te nem fogsz a helyére menni, mert az milyen lenne, hogy ő, akit felvettek államira, csak fizetősként tudná felvenni az aktív félévet.

Én ilyenről nem tudok...

Akik pedig nem iratkoztak be, azok helyére fogalmam sincs, hogy hogyan lehetne menni, mert ha jól tudom a fellebbezés határideje olyan augusztus közepe, a beiratkozások pedig augusztus végén, szeptember elején vannak.

2010. júl. 19. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Sorry, azt kell mondjad beszoppantottad, mert nincs ilyen. Tavaly ahová jelentkeztem, volt egy X ponthatár. Ismerősöm 1 !!! ponttal volt alatta, perkálhatott is szépen félvente. A felsőoktatást marhára nem érdekli az ilyen kis búd-bajod. Vagy van elég pontod vagy nincs. Ez a két lehetséges opció.
2010. júl. 19. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ilyenről még nem hallottam, pedig több olyan ember ismerek, akiknek 1 ponton múlott! Most gondolj bele! Pl 408 a ponthatár, neked 407 van! Azért húzzák meg 408nál a határt, mert ha 407 lenne a ph. akkor még mondjuk 50 ember "beleesne", a keretszám viszont nem engedi, ezért 408 lesz, még akkor is, ha nem telik be a keret.

Na most ennyi erővel minden 407 pontos reklamálna, fellebbezne mint te, akkor ugyancsak ott tartanánk...

Sajnálom, de ez van, nem sértésnek szántam!

2010. júl. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Úristen! Jól sejtettem, a 22-e közeledtével exponenciálisan növekszik az idióta kérdések száma.
2010. júl. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A dolog létezik,attól függetlenül,hogy egyes,valószínűleg átlag feletti tájékozottsággal és intelligenciával megáldott kommentelő nem hallott róla. Természetesen távol álljon tőlem az az infantilizmus ,hogy azt feltételezzem a két szép szememért felvesznek. Az egész alapja egy jól megírt fellebbezés,éppen abban kértem volna a HOZZÁÉRTŐK segítségét, hogy erről írjanak.Egyébiránt nem nagyon értem ,hogy itt bizonyos embereknek ,hogyan lehet annyi ideje ,hogy olyan kérdésekre válaszolnak amikre a választ nem is tudják.Unatkoztok...biztos ti is lecsúsztatok az egyetemről :P
2010. júl. 20. 08:36
 6/6 anonim ***** válasza:
Sikerült elintézned? Mert idén én is ebben a helyzetben vagyok, csak nem tudom, hogy a jogorvoslati kérelem nyomtatványa az a fellebbezéshez is jó-e, mert az nem fellebezés, hanem jogorvoslat.:S
2011. júl. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!