Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám kiszámolni a...

Hogyan tudnám kiszámolni a köv. Feladatot? 45gyerek focira jár,20gyerek kosarazni jár és 18-an mindkét sporta járnak. Hány gyerek jár kosarazni és hány focira?

Figyelt kérdés
Köszönöm, ha segítetek. :)

2019. dec. 4. 14:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Halmazábrával. Úgy a legkönnyebb. A metszet a 18. A másik két halmaz a metszettel kevesebb.
2019. dec. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Erre én is gondoltam. Pl. A: ábra focisok, B: ábra kosarasok és a metszetben a 18 vegyes. De itt már nem megy tovább. Mit vonok ki miből? Pl. 45-ből 18 és 20-ból 18?
2019. dec. 4. 15:32
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha jól rajzolod le, látni fogod. 45 gyerek focizik összesen. Ebben benne vannak azok is, akik kosaraznak is, ők vannak 18-an. Akkor hányan lehetnek azok, akik csak fociznak?

Ugyanígy 20 gyerek kosarazik összes, de ebből 18-an fociznak is, hányan vannak akik csak kosaraznak vajon?

2019. dec. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Segítene nekem valaki a megfejtésben? Kérdésemre nem kívánok további oktató kérdéseket kapni! Azért kérdezek, mert a megoldás érdekel, ami alapján el tudok gondolkodni. Nem online matektanárt keresek, hanem a kérdésemre a választ! Ennek az oldalnak ez lenne a küldetése! Köszönöm és szép napot!
2019. dec. 5. 09:40
 5/6 anonim ***** válasza:

Pedig felismerhetnéd, hogy itt mindenki a megértésben akar neked segíteni. Annyira egyszerű számolásról van szó, hogy ha ennek átlátása nem megy, akkor a válaszolók joggal feltételezik, hogy a megoldás ismeretében sem értenéd meg a feladat menetét.

A feladatot 2 részre tudod bontani, vegyünk egy még egyszerűbb példát, amit egy második osztályos is átlát. Van egy kosarad benne körtével és almával. Összesen 20 gyümölccsel. Tudjuk még hogy ebből a 20 gyümölcsből 18 körte, akkor vajon mennyi az alma. Végtelenül bonyolult: 2.

Ugyanígy van egy másik kosarad is, benne 45 gyümölccsel, itt most körték és narancsok vannak vegyesen. A 45 gyümölcsödből 18 körte, akkor vajon mennyi a narancs? 30 darab.

Most a narancsot cseréld ki focira, az almát kosárlabdára, a körtét meg foci+kosárlabdára.

2019. dec. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Foc: 27, Kos: 2. Csak egy "igen"-t kellett volna írnod megerősítésként a fenti kommentemben, hisz már a megfejtés előtt lebegtem. Baromi könnyű volt a példa és mégsem tudtam egyből... Nem tudom hol a baj ilyen esetben, talán az, hogy utoljára kb. 30 évvel ezelőtt láttam ilyen feladatokat. Az zavart meg, hogy 2x vonom ki a számokból a metszetet. Utólag mindig nagyon könnyűek a feladatok. Köszönöm a rávezetést.
2019. dec. 6. 06:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!